CHP’Lİ AHMET AKIN: BALIKESİR’İ DEPREME DAHA HIZLI HAZIRLAMALIYIZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, deprem için herkesin hazırlıklı olması gerektiğini bu hazırlıkların da herkesin görevi olduğunu söyledi. Ahmet Akın, “Yaşadığımız coğrafya deprem gibi doğal felaketin her an olabileceği bir coğrafya. Bu coğrafyanın insanları olarak hepimiz depreme hazırlıklı olmalıyız. Bu hepimizin görevi. Kaybedecek zamanımız yok” dedi.

Elazığ ve Malat’yada yaşanan depremin acılarını milletçe sarmak için seferber olunduğunu vurgulayan Ahmet Akın, Cuma akşamından bu yana Milletçe yaşanan felaket karşısında nasıl sefer olunduğunu her vatandaşın canla başla gösterdiğini söyledi. Akın, “Bütün vatandaşlarımızın gönül birliği içinde yaraları sarmak için olağanüstü çaba sarf etmesi bizim nasıl fedakar, birlik ve beraberlik içinde olduğumuz gösteriyor. Allah kaybettiğimiz vatandaşlarımıza rahmet eylesin. Yaralılarımıza bir kez daha acil şifalar diliyorum” dedi.

Depremden ötürü yaşanılan acıların son olmasını dilediklerini belirten Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Depremin bu coğrafyanın bir parçası olduğunu unutmadan alacağımız önlemler vatandaşlarımızın hayatını kurtaracak. Artık sorumlular aramamalıyız. Hepimiz deprem sonrası nasıl bir araya gelebiliyorsak deprem öncesi bir araya gelip, gereken ne ise onu yapmalıyız.  Bu coğrafyanın insanları olarak hepimiz depreme hazırlıklı olmalıyız. Bu hepimizin görevi.”

Balıkesir’in depreme hazırlıklı olduğu açıklamalarının yetkililer tarafından sık sık dile getirlidiğine dikkat çeken, bu açıklamaların da sözde kalmaması gerektiğini ifade eden Ahmet Akın, ‘Türkiye Deprem Tehlike Haritası’na göre Balıkesir’in deprem kuşağında olduğunu vurguladı. Balıkesir merkez, Bandırma ve Edremit’in en riskli bölgeler olduğunu belirten Ahmet Akın, Balıkesir ve ilçelerinde kentsel dönüşümün acil olarak başlatılması gerektiğini ifade etti. Akın, “Büyükşehir Belediyesi’nin ve ilçe belediyelerimizin çalışmaları var. Ancak, daha hızlı yol alınmalı. Binaların yenilenmesi kadar binaların güçlendirilmesi de önem arz ediyor. Çünkü, uzmanlar Balıkesir ve ilçelerimiz için uyarılarda bulunuyor. Bölgedeki deprem üretme potansiyeli yüksek. Diri faylar var. Merkezi yönetim, yerel yönetimler, uzmanlar kim varsa hiç zaman kaybetmeden yapılan çalışmalara hız vermeli. Kaybedecek zaman yok. Hepimiz yapılacak çalışmalardan bire bir sorumluyuz” diye konuştu.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CHP’Lİ AHMET AKIN: BALIKESİR’İ DEPREME DAHA HIZLI HAZIRLAMALIYIZ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x