CHP'Lİ AHMET AKIN: 19 KURUŞLUK BENZİN ZAMMI ACI REÇETENİN İLK HABERCİSİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

CHP’Lİ AHMET AKIN: 19 KURUŞLUK BENZİN ZAMMI ACI REÇETENİN İLK HABERCİSİ

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın gece yarısı benzine yapılan 19 kuruşluk zammın iktidar tarafından seçim sonrası uygulanacak acı reçetenin ilk habercisi olduğunu söyledi. Ahmet Akın, “Seçim bitti ama geçim derdi bitmedi. İktidar acı reçetelerle halkın karşısına gelecek. Çünkü devletin kasası bom boş. Neden bom boş? Sarayın ekonomisi yüzünden! Fırsatçılık yapmayacağız, memleketi yangından kurtarmak için önerilerimizi dikkate alsınlar yeter” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, benzine Ocak ayından bu yana 1 lira 30 kuruş zam 28 kuruş da indirim geldiğini dikkat çekti. “Adeta, son 90 günde her gün benzine 1 kuruş zam geliyor” diyen Ahmet Akın, seçim sonrası ilk zammın benzine geldiğini benzine gelen bu zammın aslında bundan sonra gelecek zamların da habercisi olduğunu ifade etti. Ahmet Akın şöyle konuştu:

“Seçim bitti. Ama milletimizin geçim derdi bitmedi. Ekonomik kriz ateşinin seçmeni yakmaması ve bunun sandığa yansımaması için ellerindeki tüm imkanları seferber ettiler. Tanzim satışlar bunun örneğidir. İthal sebze ve meyvenin bile satıldığı tanzim satışlar şimdi nerede? Ekonomik krize karşı göz boyayan pansuman tedbirler aldılar. Dış güçleri suçladılar. Üreterek büyüyen Türkiye değil, tüketerek, ithal ederek büyüyen Türkiye haline getirdiler. Şimdi acı reçeteleri uygulayarak dengeleri kurmaya çalışacaklar. Kamu açıklarını azaltacak kemerler sıkılacak. Bunlar da vatandaşa yoksulluk, işsizlik olarak yansıyacak. Yük yine vatandaşın sırtında olacak. Hiç istemeyiz ama Haziran’dan sonra gemiyi yüzdürmek için IMF’nin kapısını çalacaklar. Ekonomimizin, iş dünyasının, vatandaşlarımızın yeni ortaya çıkacak sorunları kaldıracak hali kalmadı. İktidarın alacağı daha sert önlemlerle mutfaktaki yangının daha da artacak. Ekonomik krizin aşılması konusunda, mutfaktaki yangının söndürülmesi konusunda üzerimize düşen ne varsa biz yapmaya hazırız. Mutfakta yangın var ve bunun aşılması için siyaseten ne gerekiyorsa biz her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Fırsatçılık yapmayacağız, memleketi yangından kurtarmak için önerilerimizi dikkate alsınlar yeter.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.