CHP'DEN AKADEMİSYENLERLE REFERANDUM DEĞERLENDİRMESİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP’DEN AKADEMİSYENLERLE REFERANDUM DEĞERLENDİRMESİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP, kendisine ait gördüğü ‘yüzde 49 hayır bloku’nu korumak ve büyütmek için akademisyenlerle toplanarak referandum değerlendirmesi yapacak.

CHP’nin 2019 seçimleri öncesi yüzde 49’luk ‘hayır’ oylarını koruyarak büyütmeye yönelik üç aşamalı yol haritasının ilk adımını belirlemek için yarın Bursa’da toplantı yapılacak.

Bilimadamlarıyla yapılacak toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.

REFERANDUM SONUÇLARI SEÇMEN DAVRANIŞLARI AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLECEK
Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın haberine göre CHP Parti Meclisi Üyesi Özkan Yıldız’ın başkanı olduğu Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Derneği’nce (SESADER) düzenlenen “Referandum Sonrası Türkiye Siyasetinde Gelişmeler” Çalıştayı’nın yarınki bölümünde referandum sonuçlarının seçmen davranışları açısından değerlendirmesi yapılacak.

KONUŞULACAK BAŞLIKLAR
Toplantıda, “Hayır bileşenlerinin (Siyasi Partiler, STK, DKÖ, vd) analizi ve ortak değerlerinin belirlenmesi, hayır oylarını korumak, güçlendirmek ve geliştirmek üzerine sosyal, siyasal ve stratejik öneriler ile CHP için yol haritası üzerine öneriler” ele alınacak.

Aralarında, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Nebi Sümer, Prof Dr. Rüstem Erkan, Prof. Dr. Tanju Tosun, Prof. Dr. Ayşe Buğra, Doç Dr. Yunus Emre’nin de bulunduğu 25 akademisyenin katılacağı toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuşma yapacak.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.