CHP MECLİS TOPLANTISINA KATILMAYACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP MECLİS TOPLANTISINA KATILMAYACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin yarın yapılacağı duyurulan oturumuna katılmayacaklarını açıkladı. Meclisi toplantıya çağırmanın doğru bir karar olmadığını ve bu toplantı ile en az 100 kişinin riske atılacağını söyleyen Sarı, ” CHP grubu olarak yapılacak olan meclis toplantısında CORONA virüs salgını ile alakalı hiçbir konu olmaması ve acil olarak görüşülmeyi gerektirecek bir gündem maddesinin bulunmaması nedeni ile bu ay düzenlenecek meclis toplantısına katılmama kararı aldığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz”
Sarı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“MECLİSİ TOPLANTIYA ÇAĞIRMAK DOĞRU BİR KARAR OLMADI”

“Tüm dünyayı etkileyen KORONA virüs salgını nedeniyle ülkemizde sokağa çıkılmaması yönünde Sağlık Bakanlığımız ve ilgili kurumlar tarafından yoğun bir şekilde çağrı yapılmakta ve bu mücadeleye özel sektör ve kamu kurum ve kuruluşları yoğun bir şekilde destek vermekte iken; sokağa çıkmama yönündeki çağrıları yok sayarak Büyükşehir Belediyesi Meclisini toplantıya çağırmak çok doğru bir karar olmamıştır. Bir çok işletme, bu salgın riskine karşı önlem almak adına iş yerlerini kapatmış, iflası göze alarak bu mücadeleye destek olmaya çalışmıştır. Çalışmak zorunda kalan işletmeler ise üst düzey tedbirler alarak en az sayıda personel ile çalışmalarına devam etmektedir”

“EN AZ 100 KİŞİ RİSKE ATILACAK”

“Son yayınlanan genelgeler ile 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağı, kamu hizmetlerinin minimum personel ile yapılması, hayati önem taşımayan birçok toplantı ve etkinliklerin ertelenmesi ile gruplar halinde insanların temasının önüne geçilmesi planlanmakta ve uygulanmaktadır. 24 Mart 2020 salı günü yapılacak olan B.B.B. meclis toplantısında bu bağlamda toplum sağlığı açısından hayati önem taşıyan konular yoktur. Toplumun virüs nedeniyle duyarlı olduğu bir zamanda, toplantı esnasında hazır bulunacak yaklaşık 100 kişinin pandemi ortamında riske atılmaması gerekmektedir. Yapılması düşünülen bu toplantının gelecek günlerde telafisi mümkün olmayacak sağlık sorunlarına sebep olabileceği gerçeği ortadadır. Meclis gündemimizdeki hiç bir konu yaşam hakkından ve toplum sağlığından önemli değildir”

Bu sebep ile CHP grubu olarak yapılacak olan meclis toplantısında CORONA virüs salgını ile alakalı hiçbir konu olmaması ve acil olarak görüşülmeyi gerektirecek bir gündem maddesinin bulunmaması nedeni ile bu ay düzenlenecek meclis toplantısına katılmama kararı aldığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.