CHP İKTİDARINDA ADALETSİZLİĞE SON!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Paksan Fabrikası çalışanlarıyla bir araya geldi.

Havutça, Cumhuriyet Halk Partisinin, işçi için, çalışan için, asgari ücretli için verdiği vaatleri anlatıp CHP iktidarı için oy istedi.CHP iktidarının halkın iktidarı olacağını da vurgulayan Havutça; ‘’halka verdiğimiz bütün vaatlerin arkasındayız’’ dedi.

1 Kasım’da kurulacak CHP iktidarında, gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılacağını ifade ederek, asgari ücret üzerindeki verginin kalkacağını ve böylece asgari ücretin aylık net bin 500 TL’ye yükseleceğini, ayrıca asgari ücretin, her yıl, enflasyon farkı ve ekonomik iyileşmeye bağlı olarak artacağını kaydetti.

Havutça, AKP hükümetinin uyguladığı politikalarla işçinin ve asgari ücretlinin açlık sınırının altında yaşamaya zorladığını belirterek, çalışanların ekonomik, sosyal sorunlarının giderilmesi insanca bir ücret verilmesi gerektiğini de vurguladı.

Havutça, 7 Haziran seçimleri öncesi CHP’nin vaatleri için “kaynak nerede” diye soran iktidarın bu seçimlerde aynı vaatlerle halkın karşısına çıktığını belirterek, “CHP’nin doğru yolda yürüdüğü ortada. CHP’nin halkın kalkınması için hazırladığı projelerin gerçekleştirilebileceğini kabul etmiş oldular. Ama iktidar samimi değil. İktidar partisi CHP’nin vaatlerini kopya çekerek halka, asgari ücreti artıracağını söylüyor. Yıllardır iktidardalar. Bu güne kadar neden yapmadılar. Bu güne kadar asgari ücreti artırsalardı da vatandaşın, yoksulun, dar gelirlinin yüzü gülseydi. Yapmadılar çünkü samimi değiller. Çünkü yoksulun yanında değiller” dedi.

Sözlerine devam eden Havutça; ’emekçi insanlarımız reel gelirlerinin azaldığının farkında.  Doların üç ayda %30 değer artışı sağladığı yani ulusal paramızın %30 değer kaybettiği bir ortamda tabii ki esas zarar görenler maaş ile yaşamaya çalışanlar olmaktadır.  Biz ücretlerin iyileştirilmesi için, asgari ücretin artırılması için önerilerde bulunduk.  Ancak her şeye kaynak bulan hükümet ne iştir ki bir tek emekçiler için kaynak bulamamaktadır.  Oysa vergilerin çoğunu bu kesim ödemektedir.’ dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CHP İKTİDARINDA ADALETSİZLİĞE SON!

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x