CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: GAZİLERİMİZ TÜRK MİLLETİ'NİN ONURUDUR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: GAZİLERİMİZ TÜRK MİLLETİ’NİN ONURUDUR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı. Akın, Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 günü mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesinin yıldönümünde şehit ve gazilerin Türk Milleti’nin onuru olduğunu söyledi. Ahmet Akın, “Bağımsızlık mücadelemizin ve Kurtuluş Savaşı’nın Baş Komutanı Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ ünvanının verilişinin 99. Yıldönümünü, O’nu ve bu vatan uğruna gazi olmuş tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle andığımız 19 Eylül’ün gururunu yaşıyoruz” dedi.

Türk Milleti’nin vatanına, bayrağına, bağımsız ve özgürlüğüne düşkün olduğunu vurgulayan Ahmet Akın şunları söyledi:

“Gazilerimiz, yüce Türk Milleti’nin mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle, ülkelerine hizmet etmişler, vatanseverlikleriyle örnek olmuşlardır. Türk Milleti, şehit ve gazilerini her zaman en yüce duygularla anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktadır. Tarih boyunca özgür ve bağımsız yaşamış Türk Milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve yüce bir millettir. Bağımsızlığı ve özgürlüğü, vatanı uğruna birçok şehit ve gazi vermiştir. Türk Milleti olarak, gazilerimize ve aziz şehitlerimize bugünlerimizi borçlu olduğumuzu asla ama asla unutmayız. Bu güzel vatanın birlik ve bütünlüğü, milletimizin mutluluğu uğruna canlarını feda edecek kadar şehit olan ve gazi olan kahramanlarımız Milletimizin onur kaynağıdır. Çok şey borçlu olduğumuz, vatanı için şehit ve gazi olan kahramanlarımız Milletimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacaktır.

Mustafa Kemal Paşa’ya 19 Eylül 1921’de TBMM tarafından ‘Gazilik’ unvanı ile Mareşallik rütbesi verilmesinin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bu topraklar ve bağımsızlığımız için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş Kahraman Gazilerimizi minnetle bir kez daha anıyorum. Bugün aramızda olan Türk Milletinin göz bebeği Kahraman Gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyor, Gaziler Günü’nü kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bir önceki yazımız olan CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN BANDIRMA’DA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.