CHP ESKİ PARTİ MECLİSİ ÜYESİ SAVCI SAYAN EDREMİTLİLERE SESLENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

CHP ESKİ PARTİ MECLİSİ ÜYESİ SAVCI SAYAN EDREMİTLİLERE SESLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Savcı SayanMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin 15 Temmuz sonrası dik duruşuyla puan kazandığını ifade ederek, “Eğer MHP 15 Temmuz’dan önce dizayn edilmiş olsaydı, hepimize geçmiş olsun, 15 Temmuz’u kesinlikle bertaraf edemezdik. Allah Devlet Bahçeli‘den razı olsun. Çıktı aslanlar gibi. Ben Baykal ile yıllarca siyaset yaptım. Çok yakınında bulundum. Devlet adamı olduğuna inanıyorum. Fakat 15 Temmuz sürecinde Baykal’ın tavırlarını beğenmedim. Baykal ile Devlet Bahçeli‘yi yan yana koyup, kime oy verirsin deseler, ben Bahçeli’ye veririm. Çünkü daha dik durdu. Böyle olması gerekiyor” dedi.

Sayan, “Tayyip Erdoğan‘ı sevmek zorunda değilsiniz. Ama bayrağı sevmek zorundayız. Ezanı sevmek zorundayız. 780 bin kilometrekareyi namusumuz olarak görüp korumak zorundayız. Burada siyasi partiye bakılmaz. Burada ırka bakılmaz, renge bakılmaz. Çadır çöktüğü zaman, çadırın altında kim varsa, apartman çöktüğü zaman o apartmanın altında kim varsa, Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arap, kim varsa birlikte yok olacak” dedi.

Kardeşliğin bozulması için oyunlar oynandığının altını çizen Savcı Sayan, “FETÖ‘yü getiriyorlar, olmuyor. PKK‘yı getiriyorlar, olmuyor. DAEŞ‘i getiriyorlar, olmuyor. Alevi, Sünni ayrımı yapıyorlar, olmuyor. Kürt-Türk ayrımı yapıyorlar, olmuyor. Bakınız, ben Balıkesir‘de,Türkiye‘nin bir uçunda bulunan Edremit‘te toplanan siz değerli kardeşlerime, memleketin öbür ucundan gelmiş bir Kürt olarak, size Türkiye‘yi anlatıyorum. İşte bu namussuzlar, bu alçaklar, benim ve sizin kardeşliğimizi kıskandıkları için böyle kuduruyorlar. Balıkesir Ağrı‘ya gidecek, Ağrı Balıkesir‘e gidecek. Trabzon Mersin‘e gidecek, Mersin Trabzon‘a gidecek. Biz bu memleketi onlara kaptırmayacağız” diye konuştu.

AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin ÖrkçüSavcı Sayan‘a konferansı için teşekkür etti

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.