TATİL ZAMANI
foto-deniz1

CHP ENERJİ POLİTİKALARI TAŞKÖMÜRÜ ÇALIŞTAYI DÜZENLİYOR

Paylaş
 

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Akın, Zonguldak’ta 24 Mart Cumartesi günü Taşkömürü Çalıştayı düzenleyeceklerini bildirdi. Çalıştay’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin konuşma yapacağı belirtildi.  Akın çalıştaya yönelik olarak yaptığı açıklamada;

“CHP Enerji Politikaları olarak 24 Mart’ta Zonguldak Taşkömürü Çalıştay’ında Cumhuriyetin ilk kentinde, sanayi ve madenciliğin gelişmesine katkı sunan fakat bugün üvey evlat muamelesi gören Zonguldak’ın karaelmasının, taşkömürünün durumunu konuşacağız ”dedi.

CHP Enerji Politikaları tarafından düzenlenen çalıştayın devamının geleceği belirtilirken; böylesine stratejik konuların kapalı kapılar ardında değil doğrudan taraflarıyla görüşülmesi gerektiği ifade edildi.

Akın sözlerine şöyle devam etti; “Amacı hiçbir zaman üzüm yemek olmayıp bağcıyı dövmek zihniyetiyle hareket edilerek; “akıllı kömür”, “yerli kömür” gibi yalanlarla üretim bitirilme noktasına getirildi” dedi. Sözlerinde sıkça AKP’nin ulusal bir maden politikası olmadığını belirten Akın, “Sonuç bildirgemizi hükümet ile de paylaşacağız” dedi.

Zonguldak Dedeman Otel’de düzenlenecek olan Taşkömürü Çalıştay saat 11:00’da başlayacak olup; 16:30’da sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA BELEDİYESİ WHATSAPP HATTI AÇILDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.