CHP ENERJİ POLİTİKALARI TAŞKÖMÜRÜ ÇALIŞTAYI DÜZENLİYOR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP ENERJİ POLİTİKALARI TAŞKÖMÜRÜ ÇALIŞTAYI DÜZENLİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Akın, Zonguldak’ta 24 Mart Cumartesi günü Taşkömürü Çalıştayı düzenleyeceklerini bildirdi. Çalıştay’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin konuşma yapacağı belirtildi.  Akın çalıştaya yönelik olarak yaptığı açıklamada;

“CHP Enerji Politikaları olarak 24 Mart’ta Zonguldak Taşkömürü Çalıştay’ında Cumhuriyetin ilk kentinde, sanayi ve madenciliğin gelişmesine katkı sunan fakat bugün üvey evlat muamelesi gören Zonguldak’ın karaelmasının, taşkömürünün durumunu konuşacağız ”dedi.

CHP Enerji Politikaları tarafından düzenlenen çalıştayın devamının geleceği belirtilirken; böylesine stratejik konuların kapalı kapılar ardında değil doğrudan taraflarıyla görüşülmesi gerektiği ifade edildi.

Akın sözlerine şöyle devam etti; “Amacı hiçbir zaman üzüm yemek olmayıp bağcıyı dövmek zihniyetiyle hareket edilerek; “akıllı kömür”, “yerli kömür” gibi yalanlarla üretim bitirilme noktasına getirildi” dedi. Sözlerinde sıkça AKP’nin ulusal bir maden politikası olmadığını belirten Akın, “Sonuç bildirgemizi hükümet ile de paylaşacağız” dedi.

Zonguldak Dedeman Otel’de düzenlenecek olan Taşkömürü Çalıştay saat 11:00’da başlayacak olup; 16:30’da sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.