TATİL ZAMANI
foto-deniz1

CHP BANDIRMA’DA HIZLI BAŞLADI

Paylaş
 

Anayasa Değişiklik paketinin meclisten geçmesinin ardından siyasi partilerin referandum çalışmaları başladı.CHP Bandırma İlçe Teşkilatı tarafından Türkiye Nereye Gidiyor , Anayasa Değişikliği ve Referandum konulu bir panel düzenlendi.

Barış Manço Kültür merkezinde  Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer ve Çanakkale Milletvekili Av.Muharrem Erkek konuşmacı olarak katılırken panelin moderatörlüğünü CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay üstlendi.

Düzenlenen panele CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm , CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Sedat Pekel, Belediye Meclis üyeleri, CHP Bandırma İlçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Salonu dolduran çok sayıda vatandaş ellerindeki HAYIR yazılı afişleri havaya kaldırarak mesaj gönderdiler.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan panelde modaratör Atilla Atakay açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktığında bir grup CHP Bandırma Gençlik Kolları üyesi genç sahneye çıkarak darbuka ve alkışlar eşliğinde besteledikleri “Arkadaşım Hayır” isimli parçayı söylediler.

Panelist olarak ilk sözü alan Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek “Maalesef ki geçtiğimiz hafta 339 evet oyuyla bu değişiklik paketi mecliste kabul edildi. Evet diyenler kendilerini hiç sorumlu hissetmeden halkın vekili olduklarını unutarak Türkiye’yi uçuruma sürüklediler.

Bizim , Yasama organını, yargı organını sivil toplumu güçlendirmemiz lazım basın özgürlüğünü güçlendirmemiz lazım.Cumhurbaşkanı yetkilerini azaltıp parlamenter sistemi güçlendirip cumhurbaşkanlığı temsiliyeti yapmamız lazım. Fakat şuan tek adamcılıkla karşı karşıyayız . Bu değişiklik teklifinin demokratik bir sistemle uzaktan yakından ilgisi yok.

Cumhuriyetin kuruluşunda Mustafa Kemal Atatürk’e dahi verilmeyen yetkiler bu değişiklik paketinde Cumhurbaşkanına veriliyor. Bu sistemde milletin egemenliği elinden alınıp tekrar saraya verilmek isteniyor.

Bu paket yürürlüğe girerse bir bakan hakkında soruşturma talep etmek için 301 milletvekilinin imzası gerekecek bu eski sistemde 55 milletvekili imzası yetiyor. Neredeyse yargılanmaları fiilen imkansız hale geliyor.” dedi.

Bu paket yürürlüğe girdiğinde terör bitecek ekonomi düzelecek diyorlar halkı tehdit ediyorlar ifadelerini kullanan Erkek, “Otarite boy gösterdiğinde hukuksuzluk arttığında orada kaos hakim olur.Bu sistem geçtiğinde herşey bugünkünden daha kötü olacak” dedi.

2. Panelist olarak söz alan Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer “2 gün önce yürekli bir gazeteci olan aydın kalem Uğur Mumcunun ölüm yıldönümüydü. Onu katleden zihniyetin ve yandaşlarının en çok korktuğu kalemdi. Uğur Mumcu hep Cumhuriyete karşı olan tehditleri yıllarca korkusuzca yazdı. Ama belki ilk defa Cumhuriyetimiz yalanlarla zorbalıkla boş kağıda atılan imzalarla bu kadar büyük bir tehdit altında. Sultanlarda olmayan bir güç denetimsiz sorgusuz sualsiz hiç bir demokratik ülkede olmayan bir durumla karşı karşıyayız.” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.