CHP,AK PARTİ,İYİ PARTİ,MHP BANDIRMA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI NE ZAMAN BELLİ OLUCAK? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

CHP,AK PARTİ,İYİ PARTİ,MHP BANDIRMA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI NE ZAMAN BELLİ OLUCAK?

Paylaş
 
Ak Parti, MHP ve İYİ Parti’nin belediye başkan adaylarını açıklama takvimi belli oldu.
MHP ve İYİ Parti aday açıklaması için 17 Aralık Pazartesi(bugün) gününü belirlerken, AK Parti ise 22 Aralık’ta ilçe ve belde belediye başkan adaylarını kamuoyuyla paylaşacak. CHP’nin ise Bandırma ve Erdek adaylarını yeni yılda açıklaması ön görülüyor.

HANGİ İSİMLER ADAYLIK İÇİN BAŞVURDU?

Bandırma özelinde MHP’den belediye başkan adaylığı için Hüseyin OVAK, İyi Parti’den Basri Ersan KIRBAŞ ve AK Parti’den ise Zeki Ersin, Tülay Vural, Burak Bahadır Tuzlu, Aydın Özen, Recep Eraydın, İhsan Turgut, Veysel Arduç, Asiye Bilgin, Kemal Uğur ve İsmail Yaşar resmi olarak aday adaylığı başvurularında bulunmuştu.

AK PARTİ’DE İSMİ ÖNE ÇIKAN ADAYLAR

Ak Parti’de aday adaylık için başvuran 10 isim haricinde mevcut ilçe başkanı Alp Bostancı, İş Adamları Abdullah Çolak, Mehmet Kılkışlı ve eski CHP üyesi Murat Karakoyun isimleri kamuoyunda adaylık için ön plana çıktı. Resmi olarak aday adaylık başvurusunu yapan isimlerden ise Aydın Özen ile Zeki Ersin isimleri Ak Parti tabanında karşılığı ve adaylık için şansı yüksek olan isimler olarak konuşuluyor.
İYİ PARTİ VE MHP’NİN DURUŞU MERAK EDİLİYOR?
Öte yandan Ak Parti ile ittifakta olan MHP ile CHP ile ittifak çalışmalarını sürdüren İyi Parti’nin Bandırma’da aday gösterip göstermeyeceği hem sol hemde sağ kanatta büyük merak konusu oldu. 2018 genel seçimlerinde MHP Bandırma’dan 7038 oy alırken İyi Parti ise 2018 genel seçimlerinde 16,935 oy almıştı.
Haber : Onur Kutlu – BANDIRMA.COM.TR

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.