TATİL ZAMANI
foto-deniz1

ÇEVREYE VE DOĞAYA DUYARLI VATANDAŞLAR ÖRNEK OLUYOR

Paylaş
 

Mehmet Bozkurt yaklaşık 10 kilo civarındaki topladığı atık pilleri Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur’a teslim etti.

Bandırmalı hemşerimiz Mehmet Bozkurt, topladığı 10 kilo dolayındaki atık pilleri Bandırma Belediyesi’ne teslim etti. Pilleri, Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur’a teslim eden 79 yaşındaki Bozkurt, yıllardır atık pilleri toplayarak, doğaya zarar vermemesi için bir vatandaş olarak görevini yerine getirdiğini vurgularken, şunları söyledi:

“Daha ilkokul yıllarımda, öğretmenlerimden, atık pillerin doğaya zararlarını dinlemiştim. Bu pillerin, yeraltı sularına karışarak, insan sağlığına zarar verdiğini öğrenmiştim. O dönemden bu yana konuya çok duyarlıyım. Yıllardır, kullandığım atık pilleri doğaya atmadığım gibi, sokakta atılmış durumda bulunan pilleri de, bir peçete ile toplayıp, başta belediye olmak üzere ilgili yerlere veriyorum.”

Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur da, duyarlı davranışı nedeniyle Bozkurt’a teşekkür edip kutlarken, şöyle konuştu:

“Belediye olarak çevreye ve doğaya büyük önem veriyoruz. Çevre Denetim Birimimiz de bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. Bu konuda kampanyalar düzenliyoruz. Örneğin, mavi kapak toplama kampanyamızdan elde edilen gelirin, engelli vatandaşlara alınan akülü araçlara katkısı oluyor. Yine, kırık camları toplayarak, geri dönüşüme kazandırıyoruz. Atık yağ toplama kampanyamızda, beş kilo atık yağ getiren her vatandaşa, bir kilo ayçiçeği yağı armağan ediyoruz. Atık pillerin doğaya zarar verdiği tartışılmaz bir gerçek. Bilim adamları, doğanın, bir atık pili ancak yedi yüz-bin yıl arasında yok ettiğini belirtiyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın, atık pillerini doğaya atmamaları büyük önem taşıyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.