CERABLUS'TA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

CERABLUS’TA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Paylaş
 

Halep kentinin kuzeyinde Cerablus’ta dün IŞİD’e karşı başlattıkları operasyonda ilçe merkezini ve çevresini kısa sürede ele geçiren ÖSO, bölgede kontrolü tümüyle sağlamıştı.

Cerablus'ta hayat normale dönüyor(Fırat Kalkanı adı verilen operasyonu, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in komuta ediyor. ÖSO’nun Cerablus’u IŞİD’ın elinden alması sonrası Korgeneral Metin Temel Cerablus’u ziyaret etti.)

IŞİD militanlarının ilçeyi terk etmek zorunda kalırken ilçe merkezinde ve ana ikmal yollarında patlayıcılarla çok sayıda tuzaklama yapması nedeniyle ÖSO titiz bir çalışma yürütüyor.

İNTİHAR SALDIRISI OLASILIĞI

Bomba düzeneklerinin bulunması muhtemel noktaları inceleyen ÖSO unsurları yer yer bunları kontrollü biçimde imha ediyor. ÖSO, ilçe merkezinin girişlerinde de yoğun güvenlik önlemleri aldı. IŞİD’in olası intihar saldırılarına karşı ÖSO savaşçıları yüksek bir duyarlılık gösteriyor.

Cerablus'ta hayat normale dönüyor

HAYAT NORMALA DÖNÜYOR

AA muhabirine konuşan ÖSO komutanları, ilçedeki yaşamı kısa sürede normale döndüreceklerini, halkın en kısa sürede evlerine geri dönmeyi istediğini anlattı. Bu arada, IŞİD’den ve çatışmalardan kaçan halkın bir bölümünün evlerine geri dönmeye başladığı görüldü.

Cerablus'ta hayat normale dönüyor

TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR

Evine dönen Cerablus sakinlerinden Muhammed Kenkeri, bölgenin IŞİD’den temizlenmesine verdiği destek için Türkiye‘ye teşekkür etti. Kenkeri, “Artık evimize dönebiliyoruz. İnşallah bu sükunet böyle korunur ve her şey normalleşir” dedi.

Cerablus'ta hayat normale dönüyor

“ANNEME KAVUŞACAĞIM”

Adını belirtmek istemeyen Cerabluslu bir kadın da “Ben Cerablus’u yalnız başıma terk etmek zorunda kalmıştım. Geride annemi bırakmam gerekmişti. Şimdi ona kavuşacağım, sevinçliyim” dedi.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Yönelik E-ticaret Sitesi Miss Ageless Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.