Çelik Çatı Sistemleri | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Çelik Çatı Sistemleri

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Birinci derece deprem kuşağında yer alan ülkemizde yapılarda tercih edilen unsurlar giderek farklılaşmaktadır. Betonarme çatı ürünlerinden çelik çatı ögelerine doğru gerçekleşen yönelim her geçen gün artmaktadır. Çelik çatı uygulamalarının güvenlik testlerinden başarıyla geçmesi ve deprem anında koruyucu bir unsur olarak çalışması tercih edilmesindeki en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Çelik konstrüksiyon çatılar kiremitlerden meydana gelen ve zaman içerisindeki yıpranma ve aşınmalarla özelliğini kaybeden betonarme çatılar gibi değildir. Özelliğini zaman içerisinde kaybetmeyerek ilk günkü performansını sürekli olarak devam ettirir. Bu sayede bakım ve onarım maliyeti gibi ekstra ücretler çıkarmadan görevini sürdürmektedir.

Çelik Çatı Sistemleri

Çelik çatı sistemleri çağdaş ve modern bir çatı görünümüne sahip olduğundan dolayı kullanıldığı alanlarda yenilik rüzgarları estirir. Ayrıca çelik çatı ürünlerinin kullanıldığı alanlarda bina veya alan içerisindeki ferahlık pek çok kat daha artmış olur. Bu sayede mevcut alandan daha geniş bir alan izlenimi uyandırır.

Çelik konstrüksiyon sistemlerinin kurulması ve montajı oldukça basittir. Çok kısa sürede ve çok az işçilik ücretiyle süreç tamamlanmaktadır. İklimlerin yıpratıcı etkisi çelik çatı sistemleri için geçerli değildir. Çeliğin sert dokusu yüksek sıcaklık ve basınca dayanıklıdır. Bu sayede dış ortam ögelerinden etkilenmez. Zaman içerisinde performansından ve duruşundan ödün vermez.

Çelik Konstrüksiyen Çatı Sistemleri

Binalarda direkt olarak çelik konstrüksiyon çatı sistemleri kullanılmasa da yıpranmış ve yorulmuş binalarda destekleme ögesi olarak tercih edilmektedir. Bu süreçte kolonların yükünü hafifleterek asıl ağırlığı kendi üzerinde toplar ve sert gövdesi bina ağırlığını taşıyabilecek kapasitede olduğundan dolayı esneme yada bükülme yapmaz. Böylece yıpranmış, eski kolonların veya duvarın yükünü hafifleterek bina ömrünü uzatır.

Korozyona karşı yüksek dirence sahip olması nedeniyle yağmur veya kar sularından etkilenmez.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.