ÇELEBİ'DEN YETİ YATIRIM YENİ PROJE | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÇELEBİ’DEN YETİ YATIRIM YENİ PROJE

Paylaş
 
google haberlerde takip et

2010 yılında TCDD tarafından Çelebi Holding’e devredilen Bandırma Limanı’nın özelleşmesinden bu yana 50 milyon dolar değerinde makine, ekipman ve altyapı rehabilitasyon yatırımları yapılmıştır.

 

Çelebi Bandırma Limanı, 2018 Yılı içinde tehlikeli dökme sıvı yük elleçlemesi için yapılan “Sınırlı Depolama Kapasiteli Tehlikeli Sıvı Yük Aktarma” projesi tamamlanarak hizmete girmiştir.

2 milyon dolar yatırım değerine sahip projede 2 adet 115m3’lük Sülfirik Asit Tank,1 Adet 115m3’lük Fosforik Asit tank, olmak üzere toplamda 345m3 depo aktarma kapasitesine sahip olduğunu bildiren Çelebi Bandırma Limanı Genel Müdürü Mehmet Akif ERSOY bu sistem ile Çelebi Bandırma Limanı operasyon hızını saatte 250-300 ton asit tahliyesine çıkarmış, aynı anda 3 gemi boşaltma yapabilecek şekilde dizayn edilmiş ve saatte 10 bar basma kapasite hızına ulaşmıştır ifadelerini kullandı.

Proje direkt gemiden toplam 2.000 metre uzunluğunda boru hattı üzerinden asit yükünün tahliyesi için gerekli otomasyon sistemine entegre edilerek PLC kumanda merkezi ile kontrol edilmektedir.

Bu tesis ile birlikte limandaki operasyon güvenliği ve İSG tedbirlerine uyumluluk en üst seviyeye çıkarılmış olup, deniz ve çevre kirliliği riski ortadan kaldırılmış ve entegre edilen otomasyon sistemi sayesinde rıhtımlardaki araç trafiği ve kaza riski minimuma indirilmiş olup operasyon hızı en üst seviyeye çıkarılmıştır.

Ersoy,yapılan sınırlı depolama kapasiteli tehlikeli sıvı yük aktarma projesi bu hacmi ile Güney Marmara başta olmak üzere tüm çevre hinderlandına ev sahipliği yapma konumundadır ifadelerini kullandı.

Çelebi Bandırma Limanı yeni projeler ile tüm müşterilerimize ve bölge hinterlandına hizmet vermeye devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.