featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yıldız projelerinden olan Çay Deresi Rekreasyon Alanı Projesi, uluslararası fuar organizasyonunda “Yıldız Proje” kategorisinde ödüle layık görüldü. Tureks firmasının her yıl üç gün süre ile düzenlediği Atrax 2015 4. Uluslararası Eğlence – Etkinlik, Park – Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı 3 ila 5 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. Yeşilköy’deki İstanbul Expo Center’da düzenlenen uluslararası boyutta eğlence sektörünü İstanbul’da buluşturan tek fuar olan Atrax 2015 4. Uluslararası Eğlence – Etkinlik, Park – Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı’nda  bu yılki Shining Star Awards ödül töreninde jüri, “En İyi Rekreasyon Alanı” dalında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çay Deresi Rekreasyon Projesi’ni kentsel yaşam kalitesini yükseltecek, marka bir kent yaratılması vizyonuyla ödüle layık gördü. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen fuardaki ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u temsilen Genel Sekreter Osman Yenidoğan katıldı. ‘Yıldız Proje‘ ödülünü alan Osman Yenidoğan, Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un öncülüğünde daha birçok vizyon projenin önümüzdeki süreçte hayata geçirecileceğini ifade etti. Yenidoğan, uluslararası fuar organizasyonunda jürinin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Çay Deresi Rekreasyon Alanı Projesi’ni ödüle layık bulmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek teşekkür etti.

PROJE HAKKINDA

BANDIRMA WEB TASARIM

Sergi salonu ve barkovizyon salonuyla kentin sosyo-kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek Showroom Binası, Balıkesirli’ye açık havada alışveriş keyfi ve yeme-içme imkanları sunan 29 bloktan oluşan Alışveriş Sokakları, 1,8 km’lik uzunluğuyla her yaştan spor severi terletecek Koşu Parkuru ve Fitness Alanı’yla sportif imkanlar, çocukları heyecanlandıracak modern tasarımlı Oyun Parkları, kıyısında vakit geçirenlere huzur veren Seyir Göleti, Süs Havuzları, geceleri konserlerin ve gösterilerin yapılacağı dairesel havuz sahnesi ile alkışların yükseleceği Çim Amfi, kentliyi minigolfle tanıştıracak 9 ayrı mini golf Sahası, genç kentlinin adrenalin seviyesini yukarılara çekecek Skatepark, 11 futbol sahası büyüklüğünde (78 dönüm) yeşil alan ve yaklaşık 44 bin ağaç ve çalıyı barındıran Çay Deresi Rekreasyon Alanı 240 dönüm proje alanıyla Balıkesir’in en büyük rekreasyon projesidir. 2 etap halinde yapılan projede aşağıdaki yapımlar yer alacaktır:

İdari Bina (1. Etap) – 262 m²
Showroom Binası (1. Etap) – 1.460 m²
12 tanesi 1. Etapta inşaa edilen toplamda  29 Adet Ticari Bina (1. ve 2. Etap) – 12.136 m²
517 Araçlık Otopark  
Koşu Parkuru- 1.832mt (1. Etap: 1600mt, 2. Etap:232mt)
3 Adet Çocuk Oyun Alanı-1.700 m² (2 ad 1. Etapta, 1 ad  2. Etapta)
1 Adet Fitness Alanı-140 m² (1. Etap)
1 Adet Gölet-4.800 m² (1. Etap)
2 Adet Seyir Havuzu-2.100 m² (1. Etap: 300m2 – 2. Etap: 1800m2)
1 adet Havuz Sahnesi ve Çim Amfi
9 Parça Mini Golf Alanı-50 m2 (1. Etap)
1 Adet Skate Park (Kaykay)- 3.900 m² (2. Etap)
Yeşil Alan-78.000 m2 (1. ve 2. Etap toplam)
Bitki – 43.910 ad. (1. ve 2. Etap toplam)
Topiary – 25 ad (1. ve 2. Etap toplam)

Çamlık Tepesi ile Çay Deresi Rekreasyon Alanı’nı birleştiren bir Teleferik İstasyonu Kentin önemli kavşak noktasında bulunan Çay Deresi Rekreasyon Alanı toplam 240.000 m² alana yayılmıştır. Bu alanın 78.000 m² aktif yeşil alan olarak değerlendirilmiş olup, diğer alanda ise rekreasyon alanları içerisinde yapılabilecek ve kente marka değeri katacak  fonksiyonlar yer seçmiştir. Mevcut durumu ile kent merkezinde atıl kalmış bu alanın özel proje alanı olarak ilan edilerek; alanı en iyi şekilde değerlendirip kentin bu köhneleşmiş noktasını çözmesini destek olacaktır. Balıkesir’e yüksek vizyonuna ulaşmasında destek olacak ve Balıkesir’e yaşam ve prestij açısından büyük bir değer katacak  projenin önünü açacak. Böylelikle Balıkesir hedeflenen ileri düzey kentleşmeye ulaşmasında önemli bir adım atmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan PARALAR TERÖR ÖRGÜTÜNE AKTARILDI İDDİASI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çay Deresi Rekreasyon Projesine Ödül

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma