ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÖRENLE ANILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ TÖRENLE ANILDI

Paylaş
 

18 Mart Çanakkale Zaferinin 102.yıldönümünde şehitler Bandırma’ da törenle anıldı. Şehitler Mezarlığın da törene Bandırma İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Biçer, 17 Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Şehit aileleri, Gaziler ve Daire Müdürleri katıldılar.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunmasının ardından, şehitler için saygı atışı yapıldı.Çelenklerin konulmasının ardından Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın mesajı okundu.Üsteğmen Muharrem Hardal günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Bir kız öğrenci de Çanakkale şiirini okudu.

Bentbaşı  Cami İmamı Fikret Mez Şehitler için Kur’an-ı  Kerim Tilavetinde bulundu.Bandırma Müftüsü Süleyman Küçük’ ün duasından sonra Protokol şehitlikleri ziyaret ederek karanfil bıraktı. İlçe Kaymakamı Günhan Yazar’ın anı defterine yazı yazmasının ardından tören sona erdi.

Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın  mesajında;

“Çok Kıymetli Şehit ve Gazi Ailelerimiz, Gazilerimiz;

Vatan toprağının paha biçilmez ve mübarek kılan şehitlerimizin kahramanlıkları sayesinde, yedi düvele karşı kazanılan “Çanakkale” zaferinin yıl dönümünü, coşkuyla kutladığımız bugünde; uğruna büyük bedeller ödediğimiz, bayraklaşan vatan toprakları için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi; “Şehitler Günü” vesilesiyle saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Özellikle son dönemde teröre karşı verdiğimiz zorlu mücadelede yitirdiğimiz kahraman silah ve çalışma arkadaşlarımızı; jandarmalarımızı, polislerimizi, güvenlik korucularımızı, diğer kamu görevlilerimizi; terör şehidi tüm vatandaşlarımızı; ihanete ve aldanmışlığa dur diyen 15 Temmuz şehitlerimizi ve ebediyete inkikal eden gazilerimizi; “18 Mart Şehitler Günü” nde bir kez daha rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Hayatta olan kahraman gazilrimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin çok değerli bireylerine; Türk Silahlı Kuvvetlerinin değerli mensuplarına sağlık ve esenlikler diliyorum.”

Kaymakam Günhan Yazar’ın anı defterine yazdığı mesaj da;”

“Her karış toprağını, mübarek kanlarıyla sulayarak, bu aziz vatanı bize emanet eden, aziz şehitlerimiz Sizler! Asırlardır bağımsızlık mücadelesinde, Türk Milleti’nin varlığını devam ettirmek, vatan, millet, bağımsızlık ve namus uğruna rütbelerin en yücesi olan şehitlik mertebesine ulaşarak görevinizi yapmanın mutluluk vehuzuru içinde adınızı tarihe altın harflerle yazdırmanın grururunu yaşıyorsunuz.

Sizler, yaptığınız kahramanlıklarla Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına , vatanımıza yönelecek her türlü tehdide karşı vereceğimiz mücadelede; sarsılmaz inancımıza ve tükenmez gücünüze ilham kaynağı oldunuz.

Bu vatan için kanlarını döken yiğitler! Bu vatanı bize,ağır bedeller ödeyerek hediye ettiğinizin bilincindeyiz. Mezarınızda rahat uyunuz. Sizlerle kan kardeşi olduğumuz gibi can kardeşi, toprak kardeşi olmaya hazırız. Sizler mezarınızda rahat uyuyun. Teslim ettiğiniz kutsal emanetleri geleceğe taşımak için yılmadan çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün aziz şehitlerimize Allah’ tan rahmet diliyor ve saygıyla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun” dedi.

 

KAYNAK: İlkhaber

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Yönelik E-ticaret Sitesi Miss Ageless Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.