foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI YENİDEN DEVAM EDİYOR

icerik_IMG_2652
Paylaş
 

Ülkemizin tarihi kültürel ve kahramanlık destanlarıyla tanınmış ili olan Çanakkale, tarihi Gelibolu yarımadası ve şehitlikler turunun kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Belediyemiz tarafından başlatılan kültür turları her 15 günde bir devam ediyor.

Çanakkale zaferinin kazanıldığı Gelibolu yarımadasında sürdürülen kültür turları Bereketli ve Doğruca mahallesi sakinlerinden oluşan 42 kişilik gurup ile gerçekleşti.

Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında tarihî topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikâyesinin profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı. Tura katılan mahalle sakinleri kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkürlerini ilettiler.

Şuana kadar 3000’den fazla Bandırmalı kadınlarımızı Çanakkale gezisine götürdük. Öğrencilerimizi de Eskişehir, Ankara ve Anıtkabir, gezilerine götürdük. Kültür turlarımız yıl boyunca diğer mahallelerimizle devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.