ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI SÜRÜYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI SÜRÜYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ülkemizin tarihi kültürel ve kahramanlık destanlarıyla tanınmış ili olan Çanakkale, tarihi Gelibolu yarımadası ve şehitlikler turunun kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Bandırma Belediyesi tarafından başlatılan kültür turları devam ediyor.

Çanakkale zaferinin kazanıldığı Gelibolu yarımadasında sürdürülen kültür turları bu hafta Yeniyenice ve Kirazlı mahallesi sakinlerinden oluşan 46 kişilik gurup ile gerçekleşiyor.

Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında tarihî topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikâyesinin profesyonel tur rehberi Bora Dal aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı. Mahalle sakinleri kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkürlerini ilettiler.

Destansı Çanakkale Zaferinin yaşandığı şehitler diyarı tarihi Gelibolu yarımadasında Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür turları yıl boyunca diğer mahallelerimizle devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.