ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI YENİ DÖNEMDE AKSAKAL MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BAŞLADI

Ülkemizin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleriyle tanımış illerinin kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Bandırma Belediyesi tarafından başlatılan Kültür Turları yeni dönemde de devam ediyor.

Aksakal Mahallesi sakinlerinden oluşan 45 kişilik grup ile birlikte Kültür Turlarının 2015 yılındaki 2 dönemdeki ilk durağı Çanakkale Zaferinin kazanıldığı Gelibolu Yarımadası oldu.

Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında ilk olarak Kahraman Seyit Onbaşının savaşın kaderini değiştirdiği Mecidiye Tabyası ziyaret edildi. Gerçek bir Şehitlik olan ve yaklaşık 2000 Şehidimizin yer aldığı Şahindere Şehitliği,yarımadanın en önemli anıtını olan Şehitlik Abidesi ve 57. Alay Şehitliği’nin ziyaret edildiği gezi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasıyla tarihin akışının değiştiği yer olan Conk Bayırı’nda son buldu

Tarihi topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikayesinin, profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı.

Çanakkale Zaferinin 100.yılında, destansı Çanakkale Zaferinin yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadasında, Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Turları yıl boyunca periyodik olarak devam edecek.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI BAŞLADI

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x