foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ÇANAKKALE BELEDİYESİ’NDEN LİSELERE 3D YAZICI

ÇANAKKALE
Paylaş
 

Çanakkale Belediyesi eğitime destek projelerine devam ediyor. Bu kapsamda kent genelinde bulunan liselere 3D yazıcı teslim edilecek.

Çanakkale Belediyesi, öğrencilerin eğitimde teknolojik gelişmeleri takip edebilmeleri ve gelişmeleri yakından takip edebilmeleri amacı ile okullara 3D yazıcı teslimatı başlıyor. Liselere yönelik düzenlenen proje öncesinde 3D yazıcıları tanıtmak amacı ile 21 Eylül 2017 Perşembe günü Belediye Meclis Salonunda toplantı düzenlendi.

Toplantıda 3D yazıcıların üretici firması ECAY Teknoloji ARGE Şirketi yetkilisi Doç. Dr. Cahit Çağlar Yalçıner, Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi, İbrahim Bodur Anadolu Lisesi, Vahit Tuna Anadolu Lisesi, Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çanakkale Fen Lisesi, Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesinden gelen yetkililere cihaz hakkında teknik bilgiler verdi.

Yalçıner 3D yazıcı ile ilgili yaptığı teknik bilgilendirmenin ardında soruları cevapladı. Toplantı sonunda 3D yazıcı ile yapılan gemi modelini yakından inceleyen okul yetkilileri, örnek 3D yazıcıyı da yakından görme fırsatı buldu.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından, 22 Eylül 217 Cuma günü okullara 3D yazıcıları teslim edilmeye başlarken, teslimatların kısa süre içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.