ÇAMLIK TEPESİ PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
tolga tosun

ÇAMLIK TEPESİ PROJESİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan Çamlık Tepesi Rekreasyon Alanı ve Hilal Minareli Şehitler Camii Projesi inşası hızla ilerliyor. Temelleri bu yılbaşında atılan projenin 2018 yılında hizmete girmesi planlanıyor. Çamlık Tepesinde 730 bin metrekarelik alana inşa edilen proje kapsamında Şehitler Camii ve Hilal Minare, Balıkesir Türk Tarihi Sokağı, Bilim Merkezi,  Minia Balıkesir, Kent Kütüphanesi, Alışveriş sokakları, Ticari Birimler, Çocuk Oyun Alanları, Heliport, Yürüyüş Parkuru, Mesire Alanları, Restaurant, Yollar ve Otoparklar inşa edilecek.

BALIKESİRLİLER KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRECEK

Çamlık Tepesi Rekreasyon Alanı; çocukların, gençlerin ve tüm yaş gruplarından gelen kentlinin turistik, sportif, kültürel, bilimsel, dini, ticari ve eğlence amaçlarıyla kullanabileceği şekilde ve tüm günlerini burada keyifle geçirebilecekleri donatılarla tasarlandı. Geceleri aydınlatılacak ve güvenliği yeniden tesis edilecek alan, tüm gün ve gece kente hizmet verecek, çam ağaçları bu güzel Balıkesir manzarasını gece-gündüz kentliyle paylaşır hale gelecek. Teleferik İstasyonu ile Çamlık ve Çay Deresi Rekreasyon Alanları birbirine bağlanacak ve kenti ziyaret edenlerin iki alanın da aynı saatler içerisinde tadını çıkarmalarına fırsat sağlanacak.

Proje ile ticari ve Rekreasyon alanı içerisinde alışveriş sokakları mesire alanı ve dinlenme alanları, yürüyüş parkurları ile gelen ziyaretçilerin tüm günlerini burada geçirebilmeleri hedeflendi. Dini Tesis alanı içerisinde yapılacak olan Şehitler Camii-Dinler Tarihi Sokağı-Açık Hava Müzesi ve Şehir Kütüphanesini barındıran bir alan olarak tepenin en hakim noktasında kurgulanmış ve şehrin her noktasından görülecek şekilde düşünüldü. Cami de kullanılan hilal minare şehrin simgesi olması amacıyla çelik konstrüksiyon sisteme sahip olarak tasarlandı.

23168026_826190694172667_783385022858304837_n

22893961_826190794172657_2025794664594800046_n

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.