ÇAMLIK PROJESİ HIZLA İLERLİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÇAMLIK PROJESİ HIZLA İLERLİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

General Balcı Çamlığı’nın düzenlemesi 20 Haziran’da başlıyor. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza General Balcı Çamlığı ile ilgili son durumu değerlendirdi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza; “General Balcı Çamlığı ile ilgili bugüne kadar çeşitli spekülasyonlar oldu maalesef. Öncelikle Hava Üssü Komutanımıza General Balcı Çamlığı’nı iki yıllığına belediyemize bıraktığı için teşekkür ediyorum. Bu anlaşmanın da protokol içine beton dökülmesi ve ticari amaçlı bir şey yapılması mümkün değil. Bizde buraya talip olurken Çamlığımızın bakımını yapabilmek için aslında yasal izinler almış olduk. Bildiğiniz gibi ağaçlar her yıl hastalanıyordu. Ağaçların bakımını yapmak için her seferinde izin almak zorunda kalıyorduk. Bizde bu prosedürü yok etmek ve yeşil alanda kalıcı düzenlemeler ve bakım yapmak için 2 yıllık sözleşme imzaladık. 2 yılın sonunda bu sözleşme uzaya bilir. General Balcı Çamlığında mevcut alanın dışında ağaçsız bölgeye doğal çim sahadan oluşan küçük bir saha, Tenis kortu çocukların oynayabileceği kum bir alan yapmayı planlıyoruz. Çamlığın yürüyüş yolunu ponza taşından elde edilen kumsu bir örtü ile kaplayacağız. Yürüyüş yapanların daha sağlıklı bir zeminde yürüyüşlerini yapmalarını sağlayacağız. Ayrıca çamlıkta uygun olan yerleri ağaçlandıracağız. Bu düzenlemeler ile ilgili ihale yaptık. Yapılan ihaleye diğer firma itiraz ettiği için, itiraz değerlendirmesi yapıldı. Firmanın itirazı reddedildi bu ayın yirmisinde ihaleyi kazanan firmaya General Balcı Çamlığını teslim edeceğiz” dedi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.