foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ÇAMLIK PROJESİ HIZLA İLERLİYOR

ÇAMLIK PROJESİ
Paylaş
 

General Balcı Çamlığı’nın düzenlemesi 20 Haziran’da başlıyor. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza General Balcı Çamlığı ile ilgili son durumu değerlendirdi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza; “General Balcı Çamlığı ile ilgili bugüne kadar çeşitli spekülasyonlar oldu maalesef. Öncelikle Hava Üssü Komutanımıza General Balcı Çamlığı’nı iki yıllığına belediyemize bıraktığı için teşekkür ediyorum. Bu anlaşmanın da protokol içine beton dökülmesi ve ticari amaçlı bir şey yapılması mümkün değil. Bizde buraya talip olurken Çamlığımızın bakımını yapabilmek için aslında yasal izinler almış olduk. Bildiğiniz gibi ağaçlar her yıl hastalanıyordu. Ağaçların bakımını yapmak için her seferinde izin almak zorunda kalıyorduk. Bizde bu prosedürü yok etmek ve yeşil alanda kalıcı düzenlemeler ve bakım yapmak için 2 yıllık sözleşme imzaladık. 2 yılın sonunda bu sözleşme uzaya bilir. General Balcı Çamlığında mevcut alanın dışında ağaçsız bölgeye doğal çim sahadan oluşan küçük bir saha, Tenis kortu çocukların oynayabileceği kum bir alan yapmayı planlıyoruz. Çamlığın yürüyüş yolunu ponza taşından elde edilen kumsu bir örtü ile kaplayacağız. Yürüyüş yapanların daha sağlıklı bir zeminde yürüyüşlerini yapmalarını sağlayacağız. Ayrıca çamlıkta uygun olan yerleri ağaçlandıracağız. Bu düzenlemeler ile ilgili ihale yaptık. Yapılan ihaleye diğer firma itiraz ettiği için, itiraz değerlendirmesi yapıldı. Firmanın itirazı reddedildi bu ayın yirmisinde ihaleyi kazanan firmaya General Balcı Çamlığını teslim edeceğiz” dedi

Bir önceki yazımız olan İDO'DAN YAZ TARİFESİ başlıklı makalemizde avşa, bandırma ve ido hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.