foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ÇAMLIK PROJESİ HIZLA İLERLİYOR

çamlık pojesi
Paylaş
 

Balıkesir merkezdeki Çamlık Tepesi’nde inşası süren 15 Temmuz Şehitler Camii’nde çalışmalar hız kazandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir’in simgesi olacak projelerinden Hilal Minareli Camii’nin yapımında Hilal Minarenin montajına geçildi.Adı sonsuzluk tüneli diye geçen minarenin montaj işlemleri kısa sürede tamamlanacak ve tepedeki çelik hatlı inşası şehrin hemen her noktasından görülebilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, şehrin en güzel tepesindeki projenin her geçen gün ilerleyen çalışmalarını yakın takibe alıp yetkililerden bilgi alıyor.

Proje hakkında TV100 mikrofonlarına bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı, Balıkesirlilere önümüzdeki yıl Ramazan ayında teravih namazını Çamlık Camii’nde kılınacağı müjdesini verdi.

Projede çalışmaların hızla sürdüğünü dile getiren Başkan Uğur,15 Temmuz Şehitler Camii’nin Baıkesir’in simge yapısı olacağını dile getirdi.

Yapılan çalışmalar ile adeta şantiye alanına dönen kenti marka yapmak istediklerini söyleyen Büyükşehir Belediye başkanı Uğur,şehre gelen ziyaretçilerin,dört bir yanda bir bir yükselen projeleri gördüklerinde şaşırdıklarını ve mutlu olduklarını söyledi.

15 Temmuz Şehitler Camii projesi tamamlandığında , güneşin doğuşunda ve dolunayda Hilal Minare’nin Arapça ‘vav’ harfi görünümü ile Çamlık Alanı’nın doğal güzelliği buluşup, eşsiz bir manzara oluşturacak..

 

 

Kaynak:Tv100

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.