"CAM KIRIKLARININ DANSI" SERGİSİNE YOĞUN İLGİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“CAM KIRIKLARININ DANSI” SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi Kültür, Sanat Etkinlikleri Kapsamında düzenlenen Cam Terzisi Atölyesinin hazırladığı “Cam Kırıklarının Dansı” isimli vitray ve mozaik sergisi yapılan açılışla Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde sanatseverlerle buluştu. Sergi açılışına Belediye Başkanı Dursun Mirza, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Eski Belediye Başkanı Durgut Ergin ve Bandırmalı sanatseverler katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Mirza;” Bandırma Belediyesi olarak, kültür ve sanatın eşsiz güzellikleri ile sizleri buluşturduğumuz etkinliklerimiz, artık bu güzel kentin ayrılmaz bir parçası ve Bandırma’yı tanımlayan bir özellik olarak biliniyor. Bandırmalı hemşerimiz Süha Oral’ın kendi deyimiyle 40 yıl süren gurbet günleri sonrası kentimize dönüşüyle birlikte ağırlık verdiği vitray ve mozaik çalışmaları, büyük bir emek ve sabır ürünü. Sergiyi gezdiğinizde bana hak vereceğinize inanıyorum. Küçük cam parçalarının bir araya gelmesiyle oluşan mozaik tablolar, camın sıcaklığını yansıtan vitray çalışmaları çok eski dönemlerden günümüze ulaşan bu sanatın güzelliğini bizlere sunacak. Bu güzel sergi için Süha ORAL ve Cam Terzisi atölyesini kutluyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sanatseverler Cam Terzisi Atölyesinin hazırladığı “Cam Kırıklarının Dansı” isimli vitray ve mozaik sergisini 11 Aralık 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.