foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

“CAM KIRIKLARININ DANSI” SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

cam kırıkları
Paylaş
 

Bandırma Belediyesi Kültür, Sanat Etkinlikleri Kapsamında düzenlenen Cam Terzisi Atölyesinin hazırladığı “Cam Kırıklarının Dansı” isimli vitray ve mozaik sergisi yapılan açılışla Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde sanatseverlerle buluştu. Sergi açılışına Belediye Başkanı Dursun Mirza, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Eski Belediye Başkanı Durgut Ergin ve Bandırmalı sanatseverler katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Mirza;” Bandırma Belediyesi olarak, kültür ve sanatın eşsiz güzellikleri ile sizleri buluşturduğumuz etkinliklerimiz, artık bu güzel kentin ayrılmaz bir parçası ve Bandırma’yı tanımlayan bir özellik olarak biliniyor. Bandırmalı hemşerimiz Süha Oral’ın kendi deyimiyle 40 yıl süren gurbet günleri sonrası kentimize dönüşüyle birlikte ağırlık verdiği vitray ve mozaik çalışmaları, büyük bir emek ve sabır ürünü. Sergiyi gezdiğinizde bana hak vereceğinize inanıyorum. Küçük cam parçalarının bir araya gelmesiyle oluşan mozaik tablolar, camın sıcaklığını yansıtan vitray çalışmaları çok eski dönemlerden günümüze ulaşan bu sanatın güzelliğini bizlere sunacak. Bu güzel sergi için Süha ORAL ve Cam Terzisi atölyesini kutluyor, hepinize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sanatseverler Cam Terzisi Atölyesinin hazırladığı “Cam Kırıklarının Dansı” isimli vitray ve mozaik sergisini 11 Aralık 2017 tarihine kadar ziyaret edebilirler.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA’NIN DÖRT BİR YANINDA ÇALIŞIYORUZ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.