' CAM BEBE ' HASTASI CİHAN'IN OKUMA AZMİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

‘ CAM BEBE ‘ HASTASI CİHAN’IN OKUMA AZMİ

Paylaş
 

Gönen Üçpınar mahallesinde yaşayan ve cam kemik hastalığı ile mücadele eden Hüseyin Cihan Kök, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Evde Eğitim Hizmetleri” yönergesi kapsamında evinde eğitim gören Hüseyin Cihanilkokulun ardından ortaokula devam ediyor…

Doğuştan “Osteogenezis Imperfecta”yani, halk dilinde ‘Cam Bebe’ olarak bilinen hastalığın pençesine düşen 10 yaşındaki Hüseyin Cihan Kök’ün, okuduğu Atatürk Ortaokulu’ndaki öğretmenlerinin haftanın 2 günü evine ders vermek için gelen öğretmeni tarafından uygulamalı ders verilirken, küçük Cihan’ın verilen dersten çok memnun olduğunu ve öğretmenlerini ve sınıf arkadaşlarınız çok sevdiğini kaydetti.

Minik Cihan’ın annesi “ Esra Kök,oğlunun doğuştan anne karnında olan hastalığında 10 yaşına kadar hep sırt üstü yattı, kemikleri gelişemediği için ne kadar hafif dönerse çıt diye kırılıyor kemikleri bu yüzden doktorları ameliyat olmaz dediler, Bursa Uludağ Tıp Fakültesi’nde tedavilerinin yapıldığını şimdi yeni umut olarak yaşı ilerlemeden Adana’da özel bir hastanede bu hastalıktan tedavi olarak iyileşen hastaların olması üzerine önümüzdeki Cihan’ı oradaki Ortopedi bölümünde tedavi ettireceğiz, inşallah oğlum yürüyecek hale gelir ”dedi

Evde Eğitim Hizmetleri Kapsamında, haftanın iki günü evine gelen öğretmeniEdebiyatçı yazar Salim Nizam ,öğrencisi Hüseyin Cihan hakkında bilgi verdi.

Hüseyin, Gönen ilçemize bağlı 8 km. uzaklıktaki Üçpınar köyümüzde yaşayan başarılı bir öğrencimiz, Bizler iki öğretmen olarak geliyoruz, haftada iki gün toplamda günde 12 saat eğitim veriyoruz. Okuma azmi ilk eğitimine başladığımızdan beri Cihan’da fazlasıyla var okumada hiç problem çekmiyor. Öğrencimiz hastanede tedavi görenlerden daha şanslı burada evinde doğa ile içiçe eğitim görüyor, kitap okuyor, resim çiziyor. Öğrencimiz belden üst kısmında problem gözükmüyor ancak zaman zaman çok hareket ettiğinde bacaklarında kırılmalar oluyor böyle durumlar oluştuğunda doktorları tedavisini sağlıyor haftada bir gün ailesi tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde doktorları tarafından tedavi süreci sürekli kontrol ediliyor.

Öğrencimiz okulumuzdaki kütüphaneden faydalanamadığı için bizler öğretmenleri olarak kitapları ona taşıma kararı aldık, haftada bir iki kitabı biz gelene kadar okuyup bitiriyor, Öğrencimize zaman zaman moral olsun diye sürpriz yapıyoruz ve okuldaki sınıf arkadaşlarını buraya Hüseyin’in evine getiriyoruz. Böylelikle öğrencimiz Hüseyin Cihan’ın bu özlemini, hasretinide gidermiş oluyoruz ”dedi.

Bir önceki yazımız olan AYVALIK'IN SU SIKINTISI BİTİYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.