foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ÇALIŞAN ALTINLARI ÇALMIŞ

Ghırsızlk
Paylaş
 

Gönen’de bir süre önce eski çalıştığı nalbur dükkanının anahtarlarını çaldıktan sonra iş yerindeki çelik kasayı açarak içerisindeki 100 bin lira değerindeki altınları çaldığı tespit edilen 28 yaşındaki E.K., Bursa polisi tarafından yakalandı.
Olay, Gönen’de meydana geldi. Nalbur dükkânı bulunan S.D., sabah işe gitmek için otomobilinin yanına gittiğinde, aracını camının kırılmış olduğunu ve torpidoda bulunan dükkân ile çelik kasa anahtarının yerinde olmadığını görünce durumu polise bildirdi. Nalbur dükkanına giden polis ve iş yeri sahibi, çelik kasayı açtığında içerisinde bulunan 5 bin TL ve 105 çeyrek Cumhuriyet altını, 21 altın bilezik, 6 Cumhuriyet altını, bir miktar riyal ve Tayvan parası ile 5 yonca altınının çalındığını fark belirledi.
40 GÜN ÖNCE İŞTEN AYRILMIŞTI
Polis ekiplerinin, iş yeri ve çevresindeki incelediği güvenlik kamerası kayıtlarında, kasa hırsızlığını gerçekleştiren kişinin, S.D.’nin iş yerinden 40 gün önce ayrılan çalışanı E.K. olduğu anlaşıldı. E.K’nin otomobilden çaldığı anahtar ile dükkanı sonra da kasayı açtığı ve buradaki altın ile paraları çantaya koyduğunu tespit edildi. E.K.’nın otomobil ile Bursa yönüne gittiği tespit edilince Bursa polisine haber verildi.
İHTARA UYMAYINCA KOVALAMACA BAŞLADI
Bursa Emniyet Müdürlüğü Nilüfer Suç Önleme ve Araştırma Büro Amirliği ekipleri, şüpheli otomobil üzerinde yaptıkları teknik takip ile E.K.’nın, İstanbul otobanına doğru gittiğini belirledi. Aracı yakın takibe alan ekipler ‘Dur’ ihtarında bulundu. Polis ekiplerinin ihtarına uymayan E.K., kaçmaya başladı.
ALTINLAR ELE GEÇİRİLDİ, SAHİBİNE TESLİM EDİLECEK
Kovalamaca, Bursa polisinin otomobili sıkıştırarak durdurması ile son buldu. Araçta bulunan E.K., gözaltına alınırken, otomobilin içerisinde çaldığı altınların ve paraların bir kısmı ele geçirildi. Şüpheli E.K., Balıkesir Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Piyasa değeri 100 bin lira olan altınlar ise iş yeri sahibine teslim edilecek.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan YAKAR'IN YENİ YIL MESAJI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.