BÜYÜKŞEHİR'DEN ÖZEL SPORCULARA DESTEK | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖZEL SPORCULARA DESTEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği “Özel Sporcular Balıkesir” programı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un başlangıç atışıyla start aldı. Alparslan Türkeş Spor Tesislerinde düzenlenen program Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Karesi Kent Konseyi ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi’nin katkıları ile düzenlendi. 10 ilçeden 545 engelli sporcunun katıldığı ve altı dalda düzenlenen program öncesi geçit töreni düzenlendi.
Özel sporcular kulüpleri ile birlikte geçit törenine katılırken, program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenin açış konuşmasını Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu yaparken, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur katılımcılara hitap etti.
“BÜYÜKŞEHİR ENGELLİLERE SAHİP ÇIKIYOR”
Engellileri sosyal hayata kazandırmak istediklerini ifade eden Başkan Uğur, “Cemiyetin içerisinde onların herkes gibi spor yapması, seyahat etmesi, bütün faaliyetleri yerine getirmesi için, öğretmenlerimizle, velileriyle birlikte yapılan bu organizasyon ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. 500’ün üzerinde engelli kardeşimiz burada. İnşallah bu süre içerisinde, futbol, basketbol, tenis, yüzme, atletizm dahil bütün sporları yapacaklar. Her bir kişi potansiyel bir engellidir. Ama bizlerde Büyükşehir olarak her zaman engelli kardeşlerimize sahip çıkıyoruz. Engelli basketbol takımımız var. Onları tebrik ediyorum. Çok başarılı bir sezon geçirdiler. Bunun yanında biz Balıkesir’de ulaşımda bütün toplu taşıma araçlarını engelli vatandaşlarımıza uyumlu hale getiriyoruz. Bandırma’da otistik kardeşlerimiz için bir okul açtık. Şuanda 97 öğrencimiz var. İstiyoruz ki Bandırma ile kalmasın diğer ilçelere de bu okulları açalım” diye konuştu.
Konuşmaların ardından engelliler ile bir araya gelen Başkan Uğur, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, başlangıç atışını yaparak turnuvalara start verdi. 6 spor dalındaki etkinlik gün boyu devam etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.