foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖZEL SPORCULARA DESTEK

630x338-bbf9d97f-ed4b-418f-975a-c3aa65762250
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği “Özel Sporcular Balıkesir” programı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un başlangıç atışıyla start aldı. Alparslan Türkeş Spor Tesislerinde düzenlenen program Büyükşehir Belediyesi, Karesi Belediyesi, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü, Karesi Kent Konseyi ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi’nin katkıları ile düzenlendi. 10 ilçeden 545 engelli sporcunun katıldığı ve altı dalda düzenlenen program öncesi geçit töreni düzenlendi.
Özel sporcular kulüpleri ile birlikte geçit törenine katılırken, program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenin açış konuşmasını Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki Uslu yaparken, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur katılımcılara hitap etti.
“BÜYÜKŞEHİR ENGELLİLERE SAHİP ÇIKIYOR”
Engellileri sosyal hayata kazandırmak istediklerini ifade eden Başkan Uğur, “Cemiyetin içerisinde onların herkes gibi spor yapması, seyahat etmesi, bütün faaliyetleri yerine getirmesi için, öğretmenlerimizle, velileriyle birlikte yapılan bu organizasyon ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum. 500’ün üzerinde engelli kardeşimiz burada. İnşallah bu süre içerisinde, futbol, basketbol, tenis, yüzme, atletizm dahil bütün sporları yapacaklar. Her bir kişi potansiyel bir engellidir. Ama bizlerde Büyükşehir olarak her zaman engelli kardeşlerimize sahip çıkıyoruz. Engelli basketbol takımımız var. Onları tebrik ediyorum. Çok başarılı bir sezon geçirdiler. Bunun yanında biz Balıkesir’de ulaşımda bütün toplu taşıma araçlarını engelli vatandaşlarımıza uyumlu hale getiriyoruz. Bandırma’da otistik kardeşlerimiz için bir okul açtık. Şuanda 97 öğrencimiz var. İstiyoruz ki Bandırma ile kalmasın diğer ilçelere de bu okulları açalım” diye konuştu.
Konuşmaların ardından engelliler ile bir araya gelen Başkan Uğur, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, başlangıç atışını yaparak turnuvalara start verdi. 6 spor dalındaki etkinlik gün boyu devam etti.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.