BÜYÜKŞEHİR'DEN MOBİL SAĞLIK HİZMETİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR’DEN MOBİL SAĞLIK HİZMETİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin “Balıkesir Büyük Aile Oluyor” projesi kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne tahsis ettiği “Mobil Sağlık Tırı” vatandaşları sağlık taramasından geçiyoruz. Sağlık tırı ile GGT, HPV, Kemik, Mamografi ve şeker taraması yapılıyor. İlk olarak Maltepe Mahallesi’nde vatandaşlara hizmet veren Mobil Sağlık Tırı, geçtiğimiz hafta İvrindi’de sağlık taramalarında bulundu. Sağlık Tırı bu hafta ise Gündoğan Mahallesi’nde hizmet vermeye başladı.
Özel olarak hazırlanan mobil sağlık tırı, içinde yer alacak teknolojik tıbbi cihazlarla “Mobil Dijital Hastane” işlevi görüyor. Tam donanımlı mobil hastane olarak çalışacak mobil sağlık tırında, çeşitli kanser türleri için testler de yapılabiliyor. Sağlık tırı ile İvrindi’de bugüne kadar 93 GGT, 146 HPV, 631 kemik taraması, 344 mamografi ve 601 şeker taraması gerçekleştirildi. Sağlık tırı Balıkesir’in sırasıyla 1130 mahallesinde vatandaşlara hizmet verecek.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.