Büyükşehir’den Livatya Sahili’nde Farkındalık Etkinliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; çocuklarda küçük yaşta çevre bilinci ile atık yönetimi konusunda farkındalık yaratmak ve Bandırma’da derin deşarjı bitirerek deniz kirliliğini ortadan kaldıracak Entegre Su Projesi’nin önemine dikkat çekmek amacıyla yaklaşık 100 çocuğun katılımıyla Bandırma Livatya Sahili’nde temizlik gerçekleştirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; derin deşarj yöntemiyle evsel atık ve kanalizasyon atıklarının bırakıldığı Marmara Denizi’nde kirliliği önleyecek “Bandırma Entegre Su Projesi” kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. İlçede derin deşarjı ortadan kaldırarak Bandırma Körfezi’ni daha sağlıklı bir hale getirecek proje kapsamında; yaklaşık 100 ilkokul ve ortaokul öğrencisi, farkındalık yaratmak amacıyla Hacı Yusuf Mahallesi’nde bulunan Livatya Sahili’nde temizlik yaptı.
KÜÇÜK YAŞTA FARKINDALIK KAZANDIRILDI
Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (BASKİ) tarafından organize edilen etkinlikte çocuklara, öğretmenleri ve BASKİ personeli tarafından; çevre temizliği, iklim değişikliği ve sıfır atık konusunda bilgiler verildi. Gerçekleştirdikleri temizlik etkinliğinin; tabiat için ne kadar önemli olduğu, plastik ambalaj, kâğıt ve cam ürünlerinin doğada ne kadar sürede yok olduğu hakkında bilgi sahibi olan çocuklar, ayrıca denize atılan bu ürünlerin, canlılara verdiği zararında ne boyutta olduğunu öğrendiler. Doğa için böyle anlamlı ve yararlı olan temizlik etkinliğine katıldıkları için duydukları mutluluğu dile getiren çocuklar, küçük yaşta çevre temizliği ve atık yönetimi konusunda farkındalık kazandılar.
Çocuklar ve öğretmenlerinin yanı sıra; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a vekaleten Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, BASKİ Genel Müdürü İzzet Günal ve BASKİ personeli de çevre temizliği etkinliğine katıldı.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Bandırma Feribot Saatleri ve Fiyatları 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Büyükşehir’den Livatya Sahili’nde Farkındalık Etkinliği

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x