Büyükşehir'den karla etkin mücadele | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Büyükşehir’den karla etkin mücadele

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının başladığı andan itibaren seferberlik başlatarak tüm ekip ve ekipmanlarıyla ilçelerde etkin bir mücadele gerçekleştirdi. Bazı ilçelerin kırsal mahallelerinde mahsur kalan hasta vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun ve özverili çalışmaları sonucu ulaşılarak sağlık merkezlerine akilleri sağlandı. İlk andan itibaren son 3 gündür sürdürülen çalışmalar sonucunda kar yağışını sebebiyle ulaşıma kapanan 300’e yakın kırsal mahalle yolu yeniden ulaşıma açılarak vatandaşlara ulaşıldı.
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri karla mücadelede sahada 24 saat esasıyla görev yaptı. Susurluk bölgesinde görevlendirilen 2 ekip iki greyder ve iki yükleyici, Bigadiç bölgesinde 1 ekip iki greyder bir beko loder, Altıeylül bölgesi 5 ekip üç greyder, iki adet kar küreme ve tuzlama aracı, bir adet man kamyon elle tuzlama, Karesi bölgesinde 5 ekip 3 adet kar küreme ve tuzlama, ir adet greyder, bir adet elle tuzlama, Kepsut bölgesi 3 ekip iki greyder, bir dozer, bir yükleyici ile kırsal yollarda sürekli karla mücadele edildi.
Ayrıca, İvrindi şube şefliğince İvrindi ve Balya bölgesi, Gönen şantiyesi ekipleri Gönen ve Manyas bölgesi, Bandırma şube şefliğince Bandırma ve Erdek bölgesi, Dursunbey şube şefliğince Dursunbey bölgesi, Sındırgı şube şefliğince Sındırgı bölgesi, Burhaniye şube şefliğince körfez yolunda Şapçı ve Kazdağı bölgesinde karla mücadelede yoğun bir çalışma gerçekleştirildi.

KIRSALDA KAPALI YOL KALMADI

Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü’ne bağlı yüzlerce ekibin araç parkındaki tüm iş makinaları ve ekipmanlarla beraber seferber edildiği karla mücadelede ilk günden itibaren; Balıkesir merkezine giriş ve çıkış güzergahlarındaki buzlanmalara karşı tuzlama çalışmaları aralıksız sürdü. Fen İşleri Daire Başkanı Ayhan Arık, “Bugün itibariyle kar yağışının kapattığı 300’e yakın kırsal mahallemizin yolu ekiplerimiz tarafından tamamen ulaşıma açılmış bulunmaktadır. Kar yağışı özellikle Susurluk ilçemiz ve kırsalı, Kepsut ilçemiz ve kırsalı, Dursunbey ilçemiz ve kırsalı, Balya ilçemiz ve kırsalı, Bigadiç ilçemiz ve kırsalı, İvrindi ilçemiz ve kırsalı ile Altıeylül ve Karesi ilçelerimize bağlı kırsal mahallelerde kapalı olan yolların tamamı açılmış durumdadır. Bu arada şehir merkezindeki ana arterler ile Değirmen Boğazı kavşağında da tuzlama çalışmaları aralıksız yapıldı. Kepsut ilçesinde Örenli yolu Yeşildağ Mahallesindeki hasta bir vatandaşımıza saatler süren çalışmaların sonucunda ulaşılarak sağlk ekibine teslim edilmesi ve nakli sağlanmıştır. Bandırma ilçesi Mahbubeler yolunda kalan TIR ekiplerimizin yardımı ile kurtarıldı. Yine Kepsut ilçesinde Servet – Eşeler yollarında kalan vatandaşlarımız ekiplerimizce kurtarılmıştır. Benzer şekilde ulaşıma açılan diğer yollarda da yolda kalan araçlar ve ailelere de ekiplerimiz gereken müdahale ve yardımda bulunmuştur. Çalışmalarımız neticesinde il genelinde karla mücadelemiz başarıyla tamamlanmış olup, ekiplerimiz kırsal bölgelerdeki kontrollerini de düzenli olarak sürdürmektedir” dedi.
Vatandaşlardan gelen ihbarların da değerlendirildiği çalışmalar sosyal medya hesaplarından da kamuoyu ile paylaşıldı. Bu arada, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur karla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaları an be an takip etti.

Bir önceki yazımız olan Bandırma’yı Buz Kesti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.