BÜYÜKŞEHİR'DEN HAYVANCILIĞA DESTEK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR’DEN HAYVANCILIĞA DESTEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışma ile Kepsut ilçesinin 9 mahallesindeki dar gelirli vatandaşlara sosyal destek projesi kapsamında 121 adet Kıvırcık ırkı damızlık hayvan dağıtım töreni düzenlendi. Kepsut ilçesi Kapalı Pazar Yerinde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenin açılış konuşmasını Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş yaparken, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve Kaymakam Murat Atıcı da birer konuşma yaptı. Son olarak ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur bir konuşma yaparak Büyükşehir Belediyesinin tarım ve hayvancılığa verdiği destekler hakkında bilgiler verdi.

BAŞKAN UĞUR: “BÜYÜKŞEHİR TARIM VE HAYVANCILIĞA YILDA 23 MİLYON LİRA DESTEK SAĞLIYOR”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir’deki mitingine katılan Kepsutlulara teşekkür eden Başkan Uğur, Cumhurbaşkanının Balıkesir’den memnun ayrıldığını belirtti. Kepsut’un bereketli topraklar ve güzel insanlara sahip olduğunu söyleyen Başkan Uğur, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun Kepsut’a verdiği baraj sözünün temellerini birlikte atacağız. Arıtma tesisinin temellerini attık. Yani Kepsut yatırımları alıyor. Çünkü sizin çok değerli bir Belediye Başkanınız İsmail Cankul var. Bugün yine bu bereketli, mübarek hayvanları dağıtacağız. Büyükşehir tarıma, hayvancılığa ve çiftçimize verdiğimiz destek yılda ortalama 23 milyon lira. Bu az bir destek değil. Büyükşehir’den önce Özel idare bütçeleri bu kadar değildi. Büyükşehir önemli bir proje. Büyükşehir projesi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi. Balıkesir’i de büyükşehir bütün şehir yaptı” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BALIKESİR’İN HER BÖLGESİNDE ÜRETİCİLERİN YANINDA
Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir’in her bölgesinde tarım ve hayvancılığa desteklerinin sürdüğünü ifade eden Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ayvalık’ta zeytin sineği zararlıları ile mücadele ediyoruz. Gidiyoruz Edincik ve Erdek’te bu mücadeleyi yapıyoruz. Yine süt inekçiliği yapan çiftçilerimize sütü daha sağlıklı muhafaza etsinler diye süt tankı veriyoruz. Buzağı kulübeleri dağıtıyoruz. Bunları buzağılar ölmesin istiyoruz. Türkiye’de buzağı ölümlerinin önüne geçilecek olsa Türkiye’de açığı kapacağız. İnşallah bugün de sosyal destek projesi kapsamında iki köyümüzde biri selden zarar görmüş hayvanlar, diğerinde de kurt saldırısında hayvanları telef olan çiftçilerimize destekte bulunacağız. 10’ı dişi, 1’i erkek olmak üzere toplam 11 çiftçimize kıvırcık ırkı hayvan dağıtımı yapacağız.”

UĞUR: “HİZMETLER İSTİKRAR OLDUĞU İÇİN GELİYOR”
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetleri ülkedeki istikrardan dolayı yaptığını anlatan Başkan Uğur, “Ülkemizde 2002 3 Kasım’ından bu yana koalisyon hükümeti yok. Partiiçi, partiler arası itilaflar yok. Hükümetler bütçe ve güven oylamasında düşürülmüyor. Neden? Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider varda ondan. Ama Recep Tayyip Erdoğan kendisinden sonrasını da düşünüyor. O hangi seçime girse milletimizin teveccühü ile her zaman yüzde 50 oyu zaten alıyor. Ama daha sonra ne olacak. Lider kolay çıkmıyor. İşte ülkede istikrarsızlık olmasın. 2023’teki dünyanın 10. Büyük ekonomi olamamasının sebebi Türkiye’deki koalisyon ve itilaflar dolayısıyladır” dedi.
Koalisyon ve istikrarsızlığa çözümün 16 Nisan’da düzenlenecek olan referandum olduğunu belirten Başkan Uğur, Kepsutlulardan referandumda istikrar için evet oyu vermelerini istedi. Başkan Uğur’un konuşması ardından çiftçilere kura ile koyunları dağıtıldı.
Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un yanı sıra Kaymakam Murat Atıcı, Belediye Başkanı İsmail Cankul, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, belediye meclis üyeleri, daire başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.