BÜYÜKŞEHİR'DEN BALIKESİR'E ESTETİK DOKUNUŞLAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
tolga tosun

BÜYÜKŞEHİR’DEN BALIKESİR’E ESTETİK DOKUNUŞLAR

Paylaş
 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı il genelinde yaptığı çalışmalar ile kent görünümüne değer katıyor. Büyükşehir park, yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmalarının yanında il genelinde bulunan 851 mezarlığında temizlenerek düzenlenmesi çalışmalarını yürütüyor. Büyükşehir ayrıca mezarlıkların duvarlarının yenilenmesi, korkulukların bakım onarımı ve kapı girişlerinin yenilenmesi çalışmalarına da başlayacak.

851 mezarlığın temiz ve düzenli hale getirilmesi için haşere ile mücadele, çiçeklendirme, temizlik ve bakım çalışmaları yapılıyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yaklaşık 100 kişilik ekip, 9 milyon metrekarelik alanda bulunan mezarlıklarda çalışmalarını sürdürüyor.  Mezarlıkların bakım, temizlik, güzelleştirme ve ilaçlama çalışmalarında dronun yanı sıra onlarca araçta kullanılacak. Çalışmalarda mezarlıklara toplam 500 bin çiçek dikilecek.

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından park ve yeşil alanların yanı sıra ana yol ve kent girişlerinde de çalışmalar yapılıyor. Kavşakların yeşillendirilmesi ve düzenlenmesi çalışmaları hızla devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.