Büyükşehir Zabıta'dan Farkındalık | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Büyükşehir Zabıta’dan Farkındalık

Paylaş
 

BÜYÜKŞEHİR ZABITA’DAN FARKINDALIK..
– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ TÜKETİCİ HAKLARIYLA İLGİLİ VATANDAŞLARI BİLİNÇLENDİRDİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Tüketici Haklarıyla ilgili olarak bir farkındalık etkinliği düzenledi. Zabıta ekipleri, yasaların vatandaşlara tanıdığı tüketici haklarını anlatan ve bilinçli tüketici olmakla ilgili rehber içeren broşür ve kartela dağıttılar.

ZABITALAR BİLİNÇLENDİRDİ

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, her yıl 15 ila 25 Mart tarihleri arasında kutlanan, “Tüketiciyi Koruma Haftası” münasebetiyle eğitim ve farkındalık etkinliği düzenledi. Şehir merkezindeki değiişik bölgelerde kurulan stantlarda vatandaşlar tüketici hakları konusunda bilinçlendirildi. Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kent merkezinde; Çavuş Sokak üzeri, Toplu Taşıma Merkezi ve Yay/ada AVM önünde stantlar kuruldu. Görevli zabıta ekipleri, vatandaşları bilgilendirmek amacıyla açılan stantlarda Balıkesir Büyükşehir Beledilyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nca hazırlanan “Yasaların Sizlere Tanıdığı Hakları Kullanmaktan Çekinmeyin” başlıklı 6502 Sayılı Tüketici Koruma Yasası Kapsamında Tüketicilerin Bilinçlendirilmesi broşürü ile “Bilinçli Tüketici Rehber”nin yer aldığı kartela dağıtımı gerçekleştirdiler.

Yüzlerce vatandaş ile görüşen Büyükşehir Zabıta ekiplerinin tüketiciyi bilinçlendirme etkinliği vatandaşlar tarafından takdir edildi.

Bir önceki yazımız olan Karesi,Hizmet İçin Tam Kadro Sahada başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.