BÜYÜKŞEHİR TRANSİST 2017'DE - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR TRANSİST 2017’DE

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Toplu Taşımada Hizmet Alımı ve İşletme Modeli konulu seminerde BTT A.Ş. Genel Müdürü Serdar ÇİÇEKLER Balıkesir’de uygulanan modeli anlatır iken en başarılı sistemler arasında nitelendirilen Balıkesir Toplu Taşıma Sistemi içinde tüm işletmecilerin BTT AŞ çatısı altında, elektronik ücret toplama sistemi içinde, süreli bir anlaşma ile alıştıklarını belirtti.

Sunumunda BTT A.Ş. uygulamalarından örnekler veren Çiçekler, diğer tüm yeni büyükşehirlerin aksine esnaf dostu ve memnuniyet endeksli yaklaşımları anlatır iken sistemin kurucularına ve öncülerine de teşekkür etti.

Sunumların ardından gerçekleştirilen tartışma bölümünde oturum Başkanı Gaziantep Ulaşım Daire Başkanı Hasan Kömürcü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Taylan Engin’ e söz vererek toplu taşıma hizmeti sözleşme ve ihalelerinin yapısı ile Balıkesir’de diğer illere nazaran yaşanan büyük başarının sırlarını sorarak bu konuda akademik ve mevzuat yönünden açıklık getirmesini istedi.

Engin, yaptığı konuşmada; “Balıkesir’de esnaf ve yolcu memnuniyetini belirli bir düzlemde kesiştirdiklerini ancak sisteme giren özel taşımacıların ağır vergi yükü, pahalı akaryakıt kullanımı ve 65 yaş üstü uygulamasına verilen zayıf destek sebebi ile her geçen gün zarar gördüğünü” belirtti.

Yine konuşmasında M plaka ve D4 sahibi özel işletmecilerin, diğer Büyükşehirlerin aksine sistemin birer paydaşı olduğunu belirten Engin, “Bizler kamu adına mevcut kanun ve yönetmelikleri uygular iken diğer taraftan yüksek maliyet ve uygulamamız istenen elektronik ücret sistemi ile yolculuk rakamlarını kayıt altına almakla esnaf zor durumda kalmakta, bu durum yolcu memnuniyetinin ve hizmet kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu noktada merkezi yönetimden bugüne kadar sisteme katılmış olan özel işletmeciler için KDV ve gelir vergisi indirimi konusunda adım beklemekteyiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.