BÜYÜKŞEHİR SU FATURALARINA 3 AY ERTELEME GETİRDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR SU FATURALARINA 3 AY ERTELEME GETİRDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Covid-19 salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla yapılmasına ara verilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Sosyal mesafe kuralına uymak için Avlu Kongre Merkezi’nde düzenlenen Olağanüstü Belediye Meclisi’nde koronavirüs nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’nin kiracılarının kiralarına 3 ay erteleme gelirken, faaliyetlerine ara veren işletmelerinde ara verdiği süre kadar kiralarının alınmamasına karar verildi. Mecliste ayrıca isteyen BASKİ abonelerinin su faturalarının ödenmesi 3 ay ertelendi. Kira ve su faturalarının ertelenmesi oy birliği ile geçti.

Olağanüstü Büyükşehir Belediye Meclisi’nde belediye kiracılarının pandemi sürecinde kiralarının ertelenmesi de görüşüldü. Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde veya tasarrufunda bulunan taşınmazların satış, kiralama ve işgaliye bedellerinin herhangi bir gecikme zammı ve faiz uygulanmadan eşit taksitler halinde 3 ay ertelenmesi, faaliyetlerini durduran işyerlerinin ise işyerlerini açmadıkları süre zarfında kiralarının alınmaması oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca covid-19 nedeniyle kira süreleri de uzatıldı. Alınan bu kararın yasa gereği olduğu belirtildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde koronavirüsün ekonomi ve sosyal hayata etkilerini azaltmak amacıyla su faturalarına erteleme geldi. BASKİ sorumluluk alanında bulunan abonelerin Mayıs, Haziran ve Temmuz 2020 dönemlerinde oluşturulacak su faturaları 3 ay süresince ertelendi. Üç ay sonunda oluşacak su faturalarının tutarı ise abonenin isteği doğrultusunda 3 ayrı eşit taksitte ödenebilecek.

Bir önceki yazımız olan TÖRENLERDE GÖZLER NECMİ HOCAYI ARIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.