foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BÜYÜKŞEHİR SERVİS ARAÇLARINI DENETLİYOR

630x338-cd3b51df-fb95-409d-be73-d0660421492c
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri öğrencilerin güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilmeleri için servis araçlarına yönelik denetimlerini il genelinde sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Kanunu, Belediye Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekiplerince okul servis araçlarına yönelik denetimlere başlandı.

Yapılan servis denetimlerinde; araç içerisinde ayakta ve fazla öğrenciyle yolculuk yapılmaması, emniyet kemerleri takılı şekilde ulaşımın sağlanması, Okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerini taşıyan araçlarda rehber personelin çalışıyor olması gibi kriterler dikkate alınıyor. Ayrıca okul servis araçlarının teknik donanımlarının (Ara içerisinde yaralanma vb. durumlara sebebiyet verecek aksamların koruyucu yumuşak malzeme ile kaplı olması, Okul Servis aracı yazılarının araç üzerinde olması, araç arkasında en az 30×30 büyüklüğünde kırmızı DUR lambasının olması, araç kapılarının sadece şoför kontrolü ile açılabilir halde olması, araçların 12 yaşından büyük olmamaları vs.) kontrolleri ve servis işleticilerinin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığından alması zaruri olan “Okul Servis Aracı Özel İzin Belgesi” alıp almadıkları hakkında yürütülen denetimlerde aykırı faaliyette bulunduğu tespit edilen servis işleticilerine mer-i mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli müeyyideler uygulanıyor.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.