BÜYÜKŞEHİR MİSAKÇA CAMİİ'Nİ TEKRAR HİZMETE AÇTI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR MİSAKÇA CAMİİ’Nİ TEKRAR HİZMETE AÇTI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’nın Misakça mahallesinde elektrik kontağından çıkan yangın sonucu, kullanılmaz hale gelen Misakça Mahallesi’ndeki caminin tüm tadilatı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak tekrardan hizmete açıldı.

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen mütevazı törenle 66 yıllık tarihine sadık kalınarak yapılan ve tekrardan hizmete açılan Misakça Cami’nin açılışına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen katıldı.

Mahalle sakinleri tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür edilirken, Başkan Kafaoğlu’nun plaketi başkan vekili Faruk Özen’e takdim edildi. Açılış töreninde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen, böylesine anlamlı bir camiyi tekrardan hizmete açmanın gururunu yaşadıklarını söylerken; sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün burada 2016 yılında yanarak kullanılamaz hale gelen camimizin tüm tadilatlarını Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak açılışını gerçekleştiriyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak camimize proje maliyeti olarak 621 bin TL harcamış bulunmaktayız. Bahçe duvarları ile birlikte yenilenen camimiz eskisinden daha güzel olarak vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. Şunu da belirtmek isterim ki, Cenabı Allah bizleri İslam coğrafyasında dünyaya getirmiş. Bizleri de İslam coğrafyasına hizmet eden insanlardan eylemesi için dua ediyoruz her zaman. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak böylesine bir tabiat olayı ile karşı karşıya kalmış olan vatandaşlarımıza kucak açıp burada nezih bir ortamda tekrardan ibadetlerini yapmalarına imkan tanıdığımız için oldukça memnunuz. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımızın Ankara temasları nedeniyle şehir dışında olması münasebetiyle bugün burada bulunamadılar. Başkanımız Zekai Kafaoğlu’nun selamlarını Misakça Mahallemiz sakinlerine ilettik. Camimiz Misakça Mahallemize ve sakinlerine hayırlı uğurlu olsun.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.