foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BÜYÜKŞEHİR KIRSAL ALAN ÇALIŞTAYI DÜZENLEDİ

balıkesir
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından “Balıkesir İli Kırsal Alanlar Alt Bölge Gelişim Planı Balıkesir Alt Bölgesi Çalıştayı” düzenlendi. 3 gün süren çalıştayda Balıkesir alt bölge kapsamında il merkezinde, Bandırma bölgesinde ve körfez bölgesinde toplantılar gerçekleştirildi. Çalıştayda; tarım, turizm, termal, sağlık ve eğitim başlıkları altında ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşları ile, muhtarlar ve sivil toplum örgütleri bir araya geldi.

Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz’in açılış konuşması ile başlayan ve 3 gün süren çalıştayda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda; Balıkesir Alt Bölge Gelişme Planı kapsamında, üst ölçekte; ilimizin sahip olduğu potansiyel esas alınarak ulusal düzeyde üretilen plan ve stratejiler ile yerel düzeyde yürütülecek faaliyetler arasındaki ilişki konuşuldu. Sivil Toplum Kuruluşları ile üreticilerin de sorunlarını dile getirdiği çalıştay ile sorunlarla ilgili çözüm önerilerinde de bulunuldu.

Çalıştayda alt ölçekte ise havza bazında homojen üretim bölgelerinin belirlenmesi, üretim planlamasına katkıda bulunacak mekanizmaların oluşturulması, kaynakların yerinde ve etkin kullanılması, yerel düzeyde kamu, özel kesim ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin sağlanarak bölgesel gelişmenin sağlanması ve sürdürülebilir olması amaçlandı. Çalıştayda elde edilen veriler ise rapor haline getirilerek katılımcılara dağıtılacak.

Bir önceki yazımız olan ATÖLYE PANORMOS’UN KARMA RESİM SERGİSİ AÇILIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.