BÜYÜKŞEHİR HESAPLAŞIYOR…! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BÜYÜKŞEHİR HESAPLAŞIYOR…!

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ile Erdek Belediyesi Zabıta Ekipleri yine karşı karşıya geldi.Erdek Balıkhanede bulunan Kafeler yıkıldı.
Erdek Belediyesi tarafından yaz sezonuna yetiştirilmeye çalışılan ve geçtiğimiz günlerde ihale süreci tamamlanarak kiraya verilen yeni balıkçı depoları ve üst katlarında bulunan kafeteryalara yıkım kararı çıktı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş ve Ayhan Arık´ın da aralarında bulunduğu Büyükşehir´den Erdek’e gelen ekip, yeni balıkçı depolarının ve üst katlarında bulunan kafeteryaların yıkımını gerçekleştirmek istedi.
Erdek Belediyesi zabıta ekipleri, balıkçılar ve kafeteryaların ihalesini alan işletmeciler yıkıma engel olmak istediler. Zaman zaman tansiyonun arttığı ve arbedelerin yaşandığı yıkım sırasında Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş, Bandırma Kaymakamı ve Erdek Kaymakam vekili Tuncay Sonel´in imzasıyla gönderilen yıkım kararını vatandaşlara okuyarak tebliğ etti.
İşletme sahipleri ve balıkçılar depoların ve kafeteryalarda eşyalarının bulunduğunu, kendilerine yıkım kararının tebliğ edilmediğini ve bu yüzden yıkım için biraz süre istediklerini yetkililere söylerken, Zabıta Daire Başkanı Gürkan Kurtbaş, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Erdek Kaymakamlığı bundan 15 gün önce buraların en geç 24 Ağustos tarihine kadar boşaltılması için tebliğde bulundu.
Eğer bu tebliğ size ulaşmadıysa bu bizim değil Erdek Belediyesi´nin suçudur. Bizler emir kuluyuz ve Bandırma Kaymakamı ve aynı zaman da Erdek Kaymakam Vekili Tuncay Sonel tarafından bize gönderilen yazılı bir emir var. Bana ikinci bir emir gelmediği takdirde bu yıkımı gerçekleştirmekle mükellefim. Sizleri de mağdur etmemek adına size iki saat süre verdik. Bu saatten sonra benim yapabileceğim bir şey yok” diye yanıt verdi. Tartışmaların büyümesi ve vatandaşların depolar ve kafeteryalara girmeleri sonucu emniyet güçlerinin olay yerine çağrılmasıyla yıkılacak alanlar boşaltıldı. Emniyet ekiplerinin gözetiminde başlayan yıkım işlemi havanın kararması ve mesai saatinin bitmesi nedeniyle bugüne ertelendi.

Kaynak: İlk Haber

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.