BÜYÜKŞEHİR GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONLARINI BURSA'DA AĞIRLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONLARINI BURSA’DA AĞIRLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin “İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganı ile başlattığı ve bu yıl 3.sü düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nda 2., 3. ve 4. olan takımlar ödül olarak Bursaspor- Galatasaray maçını izledi. Genç sporcular karşılaşma öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile birlikte Bursa’nın tarihi yerlerini de gezdiler.
Turnuvada Yıldızlar kategorisinde Ayvalık Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu, Altıeylül Kuva-yi Milliye Orta Okulu, Karesi 1453 ve Gençler Kategorisinde Ayvalık Yeni Mahalle, Bigadiç Anadolu Lisesi, Burhaniye Şarköy Mahallesi takımlarının sporcuları Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da ağırlandı. Başkan Uğur ile birlikte Bursa’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezen gençler akşam ise Timsah Arena’da oynanan Bursaspor – Galatasaray karşılaşmasını izlediler.
ŞAMPİYONLAR İNGİLTERE YOLCUSU
Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’nda Yıldızlar kategorisinde şampiyon Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Gençler kategorisinde şampiyonluğu elde eden Susurluk Yeni Mahallespor ödül olarak İngiltere’de Manchester City maçını izleyecekler. Bu yılki Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’na 20 ilçeden 1130 mahalleden 22 bine yakın genç katıldı.
Büyükşehir’in spor ve sporcuya olan desteğini süreceğini ifade eden Başkan Uğur, “Genç sporcularımızı Bursa’da ağırladık. Önümüzdeki haftalarda ise her iki grupta da birinci olan takımlarımızı İngiltere’ye götürüyoruz. Manchester City takımının müsabakasını sporcularımızla birlikte tribünden seyredeceğiz. Biz sporu her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki tüm amatör spor kulüplerimize de aynı şekilde desteklerimiz devam ediyor. Spora ve sporcuya olan desteklerimiz tüm hızıyla devam edecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.