BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN TARIMA DESTEĞİ SÜRÜYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TARIMA DESTEĞİ SÜRÜYOR

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyeleri arasında imzalanan protokol ile ilçedeki jeotermal kaynakların daha verimli kullanılabilmesi amacıyla topraksız tropik seracılık yapılması için imzalar atıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen protokol törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mekin Tüzün katıldı.

Sındırgı Belediyesi ile birlikte jeotermal seracılık için protokol imzaladıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “İnşallah bu sera örnek çiftçiliği, çiftçilik ile uğraşan vatandaşlarımıza öğreteceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sındırgı’da 98 derece sıcak su kaynağı olduğunu söyleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ise, 2 yıldır jeotermal ile 1500 konutta ısıtma işlemi uyguladıklarını belirtti. Suyun sıcaklığı nedeniyle seracılık yapmaya uygun olduğunu ifade eden Yavaş şöyle konuştu: “Konutlardan kalan kısım termal turizm için otellere veriliyor. Bu maksatla seracılık Sındırgı’da tarımın gelişmesi için önemli bir etken. Yapılacak teknolojik serada protokoller ile bölgemizin bu konuda uygun olduğu, iklim şartlarının müsait olduğu ifade edildi. Bu sebeple Büyükşehir’imizden destek istedik. Böylelikle seracılığın gelişmesi ve istihdam sağlanması sağlanacak. Böyle bir desteği bize verdiğinden dolayı Büyükşehir Belediye başkanımız Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ederiz. Sındırgı’ya ekonomik ve istihdam açısından büyük bir katkı olacak.”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.