BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE DESTEK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerin kalkınması ve rekabetin üreticilerin lehine gelişmesi için yatırım ve hizmetlerine tüm hızıyla devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışma sonucunda çiftçilere bin adet buzağı kulübesi desteği sağlanırken, buzağı ölümlerinin önüne geçmek için Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 3 bin 500 adet Septisemi aşısı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne teslim edildi. Kepsut İlçesi Mahmudiye Kırsal Mahallesi’nde gerçekleştirilen buzağı kulübesi dağıtımı ve Septisemi aşısı teslim törenine; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul,  AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Kasım Bostan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahmudiye Mahallesi sakinleri katıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal ve hayvansal üretimi arttırmak amacıyla sağladığı polen altlığı, selektör makinesi, sera naylonu, süt soğutma tankı dağıtımı destekleri ve Balıkesir tarihinde ilk kez yapılan Zeytin Sineğiyle Mücadelenin ardından 700 bin lira yatırım bedeliyle gerçekleştirilen bin adet buzağı kulübesi ve 3 bin 500 adet Septisemi aşısı desteği Mahmudiye Mahallesi’nde başlatıldı.

Erdurmuş: “Buzağı Ölümünde 10 Puanlık Azalma Balıkesir Çiftçisine 160 Trilyon Lira Kazanç Sağlayacak”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı buzağı kulübesi ve Septisemi aşısı desteğinin öneminden bahseden Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş, aşı hizmetinin sonucunda buzağı ölümünde yaşanacak 10 puanlık azalmanın sonucunda Balıkesir çiftçisinin 160 trilyon lira kazanca geçeceğini söyledi.  Erdurmuş, “ Biz ne zaman Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne proje sunsak kısa sürede bize olumlu cevap verdiler. Böyle bir şansa sahip olduğumuz için mutluyuz. Ülke olarak tarımda hedeflerimiz var. Sizler ürettiklerinizle ülkemizi Avrupa’da birinci yaptınız. Dünya’da ise dördüncü sıradayız. İnşallah sağlanan bu altyapılarla Avrupa’da ve dünyada ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacağız. Eğer buzağı ölümlerinde 10 puanlık bir düşüş yaşanırsa, bunun Balıkesir çiftçisinin yansıması cebinde 160 trilyon para kalması olacak. Böyle bir desteği sunduğunuz için Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a, daire başkanları ve ekibinize teşekkür ediyorum” dedi.

Cankul: “Büyükşehir Her Yere Dokunuyor”

Balıkesir’in büyükşehir olmanın avantajlarını yaşamaya başladığını ifade eden Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un, göreve geldiği günden bu yana mega projelerin altına imza attığını kaydetti. Cankul, sözlerini şöyle sürdürdü: “Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’de yaşayan tüm insanların huzurlu, mutlu ve vefa içerisinde yaşaması ve konforlu şehirlerde yaşaması için gece – gündüz çalışıyor. Bunun yanı sıra Balıkesir, tarım ve hayvancılıkta “Türkiye’yi doyuran il” olarak ifade ediliyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de tarım ve hayvancılıkta gerekli yatırımları ve hizmetleri yapıyor. Kovan altlığı dağıtımından tutun, selektör makinesi ve süt soğutma tanklarının dağıtımına kadar çiftçilerimizin eline ulaştırılıyor. Bugünde burada Mahmudiye Mahallemizde bin tane buzağı kulübesi ve buzağı ölümlerini azaltacak Septisemi aşısı dağıtılacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir’de yaşayan her insana dokunuyor.  Bu destekten dolayı Başkan Ahmet Edip Uğur’a teşekkür ediyorum

Başkan Uğur:  “Ne İmkânımız Varsa Seve Seve Yapıyoruz”

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın bin adet buzağı kulübesi ve 3 bin 500 adet Septisemi aşısı dağıtımının önemine değinen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Geçen yıl Balıkesir’de 135 bin buzağı doğmuş, bunların 6 bin adetini kaybetmişiz. Bu buzağılar ölmesiydi 15 trilyon lira bir kazanç olacaktı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılığa destek oluyoruz. Bu zamana kadar zeytin sineğiyle mücadeleden, süt tankı, polen altlığı, selektör makinesi, sera naylonu gibi destekler verdik. Son olarak HAYKOOP Başkanıyla birlikte süt tanklarını dağıttık. İlaçlama için selektör makinesi alımına çıktık. Büyükşehir Belediyesi’nin ne imkânı varsa seve seve yapıyoruz” dedi.

Başkan Uğur Siyasi İstikrara Destek İstedi

Büyükşehir projesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi olduğuna işaret eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, hizmetleri bütüncül bir bakış açısıyla planladıklarını gerek şehir merkezlerine gereksel kırsal mahallelere hizmet götürdüklerine dikkat çekti. Yatırım ve hizmetlerin güçlü iktidarlar döneminde olduğunu kaydeden Başkan Uğur, güçlü bir hükümet döneminde yerel yönetimlerinde hizmeti zorlanmadan ürettiğini belirtip, 1 Kasım seçimi için vatandaşlardan “Siyasi İstikrara” destek istedi. Başkan Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Dün dünyanın en büyük kredi anlaşması yapıldı, üçüncü havaalanı için. Devletin kasasından beş kuruş para çıkmadan üçüncü büyük havaalanı yapılacak, harcamanın yüzde 18’si de devlete vergi olarak dönecek. Bu vergide Balıkesir’e gelecek, Mahmudiye Mahallesi’ne gelecek. İşte üçüncü havaalanı, İstanbul-İzmir Otoyolu böyle yapılıyor. Balıkesir çok önemli bir konumda yer alıyor. Bölünmüş yollarımız var. İstanbul’dan gelen otoyol Balıkesir’den geçiyor. 2016’nın Mart ayında Kocaeli Köprüsü açıldığında; İstanbul-Balıkesir arası 2 saate iniyor. Arkasından hızlı tren, Çanakkale Köprüsü, Çanakkale Otoyolu, biz çok önemli bir noktasında yer alıyor. İstikrar olmazsa bu hizmetlerde yapılmıyor. Onun için Türkiye’nin güçlü iktidara ihtiyacı var. 1 Kasım’da seçim var. Bu seçim istikrar için güçlü yarınlar için. Geleceğiniz için oy kullanacaksınız. Güçlü iktidardan yana oy kullanırsanız biz gelip hizmet yaparız. Siyasi istikrar olmadan ekonomik istikrar olmaz” dedi. Başkan Uğur’un konuşmasının ardından Kepsut ilçesi Hotaşlar, Osmaniye, Nusret, Kolburan Mahallelerindeki üreticilere buzağı kulübesi dağıtımı gerçekleştirildi. Başkan Uğur ayrıca, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmet Daire Başkanlığı tarafından alınan Septisemi aşısını kullanılması için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş’a teslim etti. Buzağı kulübesi ve Septisemi Aşısı dağıtımının ardından Başkan Uğur, Mahmudiye ve Osmaniye kırsal mahallelerinde vatandaşlar bir araya geldi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÇİFTÇİLERE DESTEK

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x