BÜYÜK MİLLETLER GELENEK VE GÖRENEKLERİYLE YAŞAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BÜYÜK MİLLETLER GELENEK VE GÖRENEKLERİYLE YAŞAR

Paylaş
 

Sındırgı ilçesinde düzenlenen “19. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Festivali” devam ediyor.
Festivalin 2. gününde Cumhuriyet Meydanı’ndaki gösterilerde, halk oyunları ekibine vatandaşlar da eşlik etti. Festivale katılan Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile protokol üyeleri, yerel ürünlerin bulunduğu çadırları gezdi.
BÜYÜK HEDEFLERİ OLAN BİR MİLLETİZ
Vali Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, milletin geleneklerini yaşatmak adına bu programı düzenleyenlere teşekkür etti.
Büyük devletlerin ve milletlerin gelenek ve görenekleriyle yaşadıklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Biz 2 bin yıllık bir devletiz. Büyük bir milletiz. Büyük hedefleri olan bir milletiz. Gönül coğrafyamızdaki tüm ülkelerin dualarıyla, hedeflediğimiz yere çok kısa bir gelecekte, cumhuriyetimizin 100. yılında ulaşacağımıza inanıyoruz. Büyük milletler gelenek ve görenekleriyle yaşar. Tabii ki günün koşullarına, teknolojiye, bilime uygun olarak hayatımızı sürdüreceğiz. Ama bize ait olan, başkaları gördüğünde ‘Bu Türklerin Geleneği idi’ diyecekleri bu güzellikleri yaşatmak hepimizin sorumluluğundadır. Bu millete yakışan, törelerimizi, geleneklerimizi yaşatmak boynumuzun borcudur.”dedi.
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OSMANLI KIYAFETLERİ DEFİLESİ
Konuşmaların ardından yapılan “Geçmişten Günümüze Osmanlı Kıyafetleri Defilesi”nde köylerden toplanan geleneksel elbiselerin gösterimi yapıldı.
EN GÜZEL YAĞCIBEDİR HALISI YARIŞMASI
Festival kapsamında “En Güzel Yağcıbedir Halısı”nı seçme yarışması da yapıldı. Yarışma sonunda Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Yağcıbedir halısı hakkında vatandaşlara bilgi verdi.
Yarışmada, Çakıllı Sarıkaya Mahallesinden Akif Kırtık birinci oldu. Kırtık’a ödülünü Vali Yazıcı verdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.