TATİL ZAMANI
foto-deniz1

BULDUĞU 20 BİN LİRAYI TESLİM ETTİ

Paylaş
 

Uşak’ta belediye işçisi Recep Gündüz, kar temizliği sırasında bulduğu 20 bin TL’yi sahibine ulaştırdı. Uşak Belediye Başkanı, bir maaş ikramiye ve bir hafta izin ile ödüllendirdi.

Uşak, Şekerevleri mevkisinde kar temizliği yapan Recep Gündüz, yerleri süpürürken bulduğu 20 bin lirayı belediye yetkililerine teslim etti.

Bilgi verilen polis ekipleri, paranın, Aykut Dumlu’ya ait olduğunu belirledi. Para, işlemlerin ardından sahibine teslim edildi.

”BU DEVİRDE BÖYLE İNSANLARIN KALMASI UMUT VERİCİ”

Gündüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kar temizliği sırasında deste halinde para bulduğunu belirterek, “Parayı, sahibine ulaştırmak için idari amirlerime götürdüm. Rabbim kursağımızdan haram para sokmasın. Böyle konularda duyarlı olunması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Dumlu da çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Recep kardeşim parayı bulmuş, yetkililere teslim etmiş. Bu devirde böyle insanların kalması gerçekten umut verici. Paramı eksiksiz teslim aldım, kendisine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

BİR MAAŞ İKRAMİYEYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da Gündüz’ü makamında kabul ederek, kendisini bir maaş ikramiye ve bir hafta izin ile ödüllendirdi.

Cahan, “Kardeşimiz, günümüzde yozlaşan ve unutulan değerlerimizi gün yüzüne çıkardı. Ecdadımızın bize emanet bıraktığı helal lokma uygulamasını en güzel şekilde yerine getirdi. Bulduğu 20 bin liranın tek kuruşuna dokunmadan sahibine iade etti. Kardeşimizi bu ulvi davranışı gösterdiği için tebrik ediyorum. Personelimizle gurur duyuyoruz.” sözlerine yer verdi.

Bir önceki yazımız olan AKIN, “ELEKTRİK KESİNTİLERİ ARAŞTIRILSIN” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.