BU MÜCADELE, MİLLETİMİZ İÇİN BİR BEKA MÜCADELESİDİR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BU MÜCADELE, MİLLETİMİZ İÇİN BİR BEKA MÜCADELESİDİR

Paylaş
 
Bitlis’in Hizan ilçesinde, bölgeyi PKK’lı teröristlerden temizlemek, sığınak ve barınaklarını imha etmek için yürütülen, arama-tarama çalışmaları sırasında çığ düşmesi sonucu şehit olan 36 yaşındaki Jandarma Astsubay Üstçavuş Ferruh Kulaoğlu’nun cenazesi, memleketi Balıkesir’de toprağa verildi.

BALIKESİR ŞEHİTLİĞİNDE TOPRAĞA VERİLDİ
Cenazeye katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Ferruh Kulaoğlu’nun ailesine taziyelerini ileterek, başsağlığı diledi. Öğle namazını müteakip Zağnos Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında hemşehrileri, Şehit Kulaoğlu için son görevini yerine getirdi. Jandarma Astsubay Üstçavuş Ferruh Kulaoğlu’nun cenazesi, bir süre top arabasında götürüldükten sonra ambulansla Balıkesir Şehitliğine getirildi. Şehit Kulaoğlu, burada dua ve gözyaşlarıyla toprağa verildi.

TÜRK BAYRAĞI ŞEHİDİN BABASINA VERİLDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Vali Ersin Yazıcı, defin işlemlerinin ardından Şehit babasına ve eşine Türk bayrağı ile şehidimizin fotoğrafını verdi.

MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK
Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı, terörün asla amacına ulaşamayacağını ifade ederek, ”Dün olduğu gibi bugün de ülkemizde ve coğrafyamızda sahnelenen kirli oyunlara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecek. Devletimiz hem bütün bu olaylarla baş edecek hem de bunun hesabını soracak güce sahiptir. Şehit ailelerimizin acılarını çok yakından biliyorum. İşte bu acıların yaşanmasını, annelerin babaların çocukların kardeşlerin sevenlerin gözyaşlarını engellemek için Devletimiz çok uğraştı, çok mücadele verdi,  bundan sonra da aynı inanç ve kararlılıkla mücadele vermeye devam edecektir. Yürütülen mücadelenin başarıya ulaşacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bu mücadele, milletimiz ve devletimiz için bir beka mücadelesidir. “dedi.

BİNLERCE KİŞİ UĞURLADI
Cenazeye Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan, Ahmet Akın, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Bursa Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, askeri ve devlet erkânı, yakınları ile havanın yağışlı olmasına rağmen binlerce vatandaş katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.