BU KENT BİZİ YÜREKLENDİRDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BU KENT BİZİ YÜREKLENDİRDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

KALE GRUBU HAKKINDA

Kale Grubu şirketlerinden Kalekim, İstanbul-İzmir aksında kalan ve adına “altın çember” denilen bölgenin en önemli noktalarından Balıkesir’e 30 milyon TL yatırımla fabrika kurma kararı aldı. Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, “Balıkesir” dedi.

*  Türkiye’nin yanısıra İtalya ve Rusya’da fabrika ve marka yatırımları olan, 5 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin sanayi devi Kale Grubu, 30 milyon TL yatırımla OSB’ye fabrika kuracak.

*  Yapı kimyasalları sektöründe üretim ve satış kapasitesi olarak Türkiye’de  açık ara birinci, Avrupa’da ise 5’inci şirket konumundaki Kale Grubu 9’ncu fabrikasını Balıkesir OSB’de kuracak.

*  Makine ve parça imalatı, savunma, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, bilişim, nakliye, turizm ve gıda sektörlerinde yatırımlar yaparak büyüyen Kale Grubu, her biri kendi alanlarında lider 17 şirkete sahip, %100 özel sermayeli bir Türk şirketi olarak, 100 ülkede, 400’ü aşkın noktada Kale markalı ürünleri tüketicilerle buluşmakta.

Türkiye’nin dev sanayi kuruluşlarından Kale Grubu’nun, yapı kimyasalları sektöründeki lider firması Kalekim’in Balıkesir’de kurulacak yeni fabrikası için imza töreni düzenlendi. İzmir ve İstanbul aksında kalan ve yakın zamanda pek çok ulaşım yatırımıyla birbirine entegre olacak “Altın çember” denilen bölgenin kalbinde yer alan Balıkesir’de; bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak Kalekim’in fabrikası için düzenlenen imza töreni, Balıkesir Valisi ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı ve Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanvekili İsmail Uğur ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler’in katılımıyla gerçekleşti.

Kaynak gazetekspres

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.