BTT A.Ş. AÇIKLAMA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BTT A.Ş. AÇIKLAMA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

2015 Ocak ayında kurulan şirketimiz Balıkesir il genelinde vatandaşlarımıza dakik, güvenilir, konforlu ve kaliteli toplu taşıma hizmeti sağlamayı amaçlamıştır. Çağın gerekliliklerine uygun, yüksek standartlarda, güvenilir bir Elektronik Ücret Toplama Sistemi kurulmuş ve toplu ulaşımda geçerli tek kart hedefi ile ‘’ Akıllı Balkart’’ vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Karesi, Altıeylül, Bandırma, Gönen, Dursunbey, Savaştepe, Bigadiç, Sındırgı, Ayvalık, Burhaniye ilçelerimizde sistemimiz sorunsuz bir şekilde devam etmektedir.

Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. bugüne kadar 500’e yakın toplu taşıma esnafı ile el sıkışarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek toplu ulaşım ana planı kapsamında çağın şartlarına uygun, klimalı, alçak tabanlı, engelli uyumlu yeni toplu taşıma araçları ile vatandaşların kaliteli toplu ulaşım ihtiyacını karşılamış, Balıkesir’e toplu taşıma alanında 50 Milyon TL’nin üzerinde yatırım sağlamıştır.

Özellikle ilçe merkezlerimizde işletmeciler arasında güzergah, yolcu, gelir kavgalarının engellenerek hem işletmecilerimizin hem de vatandaşlarımızın huzurlu bir toplu taşıma sistemi kullanabilmeleri için toplu taşıma esnafımızın bir birlik içinde çalışmalarını desteklemiş ve bu konuda esnafımıza öncülük etme görevini üstlenmiş bulunmaktayız. Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinde bunun ilk örnekleri görülmüştür.

Son olarak Balıkesir’in her yerinde taşımacı esnaf ile ortaklaşa hareket etme politikamızı sürdüreceğimizi ancak hiçbir esnafımız için şirketimiz tarafından yürütülen Elektronik Ücret Toplama Sistemine dahil olma zorunluluğu bulunmadığını belirtmek isteriz. Mevcut yasal zorunluluklar, mevzuat ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi ve UKOME’nin almış olduğu kararlar gereği şirketimiz ve Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nın Balıkesir genelinde ‘’Akıllı Balkart’’ ile konforlu, güvenli ve güvenilir toplu taşıma hizmetini Balıkesir halkına sunma görevi bulunmaktadır. Bu amaçla önceliği taşımacı esnafı ile çalışmaya veren şirketimiz, böyle bir anlaşma durumu olmadığında üzerine düşen görevi yerine getirmek durumunda olduğunu, yetkili mercilerce tarafımıza verilmiş olan toplu taşıma hizmeti görevini en iyi şekilde Balıkesirlilere sunmak için çalışmaya devam edeceğimizi komu oyuna duyurmak isteriz.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.