BTO 5 YILDIZLI HİZMET BELGESİNİ YENİLEDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BTO 5 YILDIZLI HİZMET BELGESİNİ YENİLEDİ

Paylaş
 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 12. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.
Törene Bandırma Ticaret Odasını temsilen, Genel Sekreter Serap Özdemir ile Genel Sekreter Yardımcısı ve Akreditasyon Sorumlusu Tuğçe Dayıoğlu katıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından; 2005 yılında Oda/Borsalar arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda/Borsa Sisteminin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin arttırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanması amacıyla başlatılan Akreditasyon Sistemine 2010 yılında dahil olan Odamız, bu yıl yapılan denetimi başarı ile geçirip 5 yıldızlı hizmet belgesini yeniledi.
12. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni’nde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin girişimci tüccar ve sanayiciler olduğunun altını çizerken, yapılan törenle birlikte 26 Oda ve Borsa’nın daha, 5 yıldız kapsamına girmeye hak kazandığını söyledi.
Ayıca 54 Oda ve Borsanın akreditasyonunu yenilendiğini belirten Başkan Hisarcıklıoğlu ”Akredite olan Oda ve Borsalarımız reel sektör için hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldiler. Proje üretiyorlar, yurtdışına açılıyorlar, reel sektöre işin hakkını vererek kanaat önderi oluyorlar. İşte 5 yıldızın manası da burada gizli.” ifadelerine yer verdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise konuşmasında, reel sektörü oda ve borsaların temsil ettiğini ifade etti. Hizmet ve üretimde belli standartları sağlamanın tarih boyunca uygulandığını belirten Tüfenkci, “Ahilik sistemi bunun en güzel örneklerinden biridir. Ahilikte üretimin her aşaması, belli standartlara, kurallara bağlanmıştı. İşte bu üyelere hizmet veren odalarımızın hizmetinin, belli bir standartta olması bizim için önemlidir. Bunun için harcanan çabayı, inanın sadece bir berat almak için olarak anlamayın.” değerlendirmesinde bulundu.
Oda ve borsaların özellikle kırtasiyeciliği ve bürokrasiyi azaltma noktasında çabaları olduğunu söyleyen Tüfenkci, “Daha çok çalışmalıyız. Kırtasiyecilikten kurtulmamız lazım. Ülkeye daha fazla ne verebiliriz ne kazandırabiliriz bunun hesabını yapmamız lazım.” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.