Boyun Fıtığının Belirtileri | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Boyun Fıtığının Belirtileri

Paylaş
 

Sık kullanılan bilgisayar ve telefonlar, duruş bozuklukları boyun ağrısına neden oluyor. Peki yaşanılan ağrının fıtık olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Hepimizin hissettiğimiz ağrıları kendimizce yorumlama eğilimi vardır. Bu tutum bazen çok önemli hastalıklarda tedavinin gecikmesine bazen de yanlış tedavi sonrası daha büyük hasarlara neden olabilir. Bunlardan biri de boyun ağrısı. Sık kullanılan bilgisayar ve telefonlar, duruş bozuklukları boyun ağrısına neden oluyor. Peki yaşanılan ağrının fıtık olup olmadığı nasıl anlaşılır? İşte boyun fıtığının belirtileri.

Sadece boyun ağrısı değil

Boyun fıtığının en öne çıkan belirtisi boyun ağrısıdır. Fakat her boyun ağrısı fıtıktan kaynaklanmaz. Bunların büyük bir kısmı kas kökenli ağrılardan kaynaklanır. Boyun fıtığı zorlamaya ve ağır kaldırmaya bağlı olarak ortaya çıkar. Fıtığa bağlı gelişen ağrılar;sırta, kürek kemiğine, omuza, başın arka tarafına ve parmak ucuna kadar inen ağrılar şeklinde görülür. Ağrı dışında, ileri derece fıtıklarda, sıkışan sinirin fonksiyonuna bağlı olarak kolların ve parmakların belli bölgelerinde uyuşukluk, karıncalanma, güç kaybı ortaya çıkabilir. Omuriliğin sıkıştığı çok ileri fıtıklarda ise kişinin boynundan aşağısı felç olabilir.

Bir önceki yazımız olan Hırdavat Sektöründe E-Ticaret Girişimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.