BÖYLESİ TÜRKİYE'DE İLK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BÖYLESİ TÜRKİYE’DE İLK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Sonunda ortak değerlerde buluşmayı başardık. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü AK Partili Belediye Fener Alayı düzenleyerek, CHP  İlçe  Örgütü ise mevlit okutarak anma hazırlığında.

AK Partili Gönen Belediyesi bir ilke imza atarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Fener Alayıyla kutlayacak. Tüm halkı Fener Alayına davet eden Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “15 Temmuz, Cumhuriyetimize karşı yapılmış bir darbe girişimiydi. Başarılı olsaydı bugün Cumhuriyetten bahsemedizdik. Cumhuriyet ve Atatürk ortak değerlerimiz. Değerlerimize sahip çıkıyoruz” derken, 10 Kasım’da ATA’yı Çarşı Camiinde mevlit okutarak anmaya hazırlanan CHP’den,  “Parti önünde basın açıklamamızı yapıp, Fener Alayına katılacağız” desteği geldi.

Gönen Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Fener Alayı düzenleyerek kutlamaya hazılanıyor. Cumhuriyetin 93. Yıldönümünde AK Partili Belediye, bir ilke imza atıp Cumhuriyeti ve Büyük Önder Atatürk’ü Fener Alayı ve konser etkinliğiyle kutlamaya hazırlanırken; Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, toplumun her kesimini Fener Alayına katılmaya davet etti.

CUMHURİYET ORTAK DEĞERİMİZ

Cumhuriyetin, Türk Milletinin ortak değeri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “15 Temmuz darbe girişimi Cumhuriyet rejimini ortadan kaldırma adına yapıldı. Darne başarılı olsaydı, bugün Cumhuriyetten bahsedemezdik. Cumhuriyet ve demokrasi ile sorunu olan ülkelerin ve toplumların içine düştüğü durum ortada.

Bu kadar hassas bir süreçte Cumhuriyetimize, Cumhuriyetimizin kurucu Mustafa Kemal Atatürk’e, Milli değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Tüm halkımızı da 29 Ekim’de düzenleyeceğimiz Fener Alayına katılmaya davet ediyorum” dedi.

Öte yandan 10 Kasım’da Atatürk ve Silah arkadaşlarını Çarşı Camiinde mevlit okutarak anmaya hazırlanan CHP Gönen İlçe Örgütünden, Gönen Belediyesinin öncülüğünde düzenlenecek olan 29 Ekim Fener Alayına “29 Ekim’de Saat 19.30’da basın açıklamamız olacak. Geleneksel olarak düzenlediğimiz törenin ardından Fener Alayına katılırız” açıklamasıyla destek geldi.

Kaynak : gonenpostasi

Bir önceki yazımız olan GÖNENLİ RESSAMLARDAN ORTAK SERGİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.